Mobilne terminale płatnicze podstawą nowoczesnego biznesu

Nowe technologie opanowują coraz więcej stref życia. Częściej korzystamy z rzeczywistości cyfrowej np. w przypadku składania wniosków w urzędach czy w komunikacji międzyludzkiej. Widoczne jest to również w przypadku portfeli – tradycyjne banknoty i bilon odchodzą do lamusa, a ich miejsce zastępuje karta płatnicza.

Czytaj więcej
Logo, umiarkowana ekstrawagancja

Niemal wszystkich z nas otaczają zewsząd wszelkiego rodzaju reklamy – banery, ulotki, reklamy telewizyjne czy różne promocje wyskakujące w postaci pobocznych okienek w Internecie. Wszystkie je łączy jeden, podstawowy element – logo firmy. To dzięki niemu zapamiętujemy daną markę i budujemy sieć skojarzeń powiązanych z jej usługami czy produktami. Co jeszcze wiemy o logo dla firmy?

Czytaj więcej
Wycena firm a decyzje przedsiębiorcy

Dlaczego tak dużo pisze się na rynku o dochodach, a tak rzadko o wycenie firm? W normalnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa dla właściciela (albo też: właścicieli) liczą się na ogół przede wszystkim te informacje, jak utarg ze sprzedaży i zwroty z inwestycji oraz wysokość wierzytelności. Są to bowiem te wartości, które wpływają wprost na zwykłe działanie spółki. Dzięki zyskom może ona planować następne działania i planować projekty na przyszłość, decydując się na wspieranie najważniejszych obszarów. Dodatkowo fakt, że organizacja nie tylko może w pełni opłacić zapotrzebowanie finansowe w bieżącej działalności, ale także wywalczyć nadwyżkę, działadobrze na wizerunek spółki w oczach inwestorów, kontrahentów czy udziałowców oraz akcjonariuszy.

Czytaj więcej
Czym jest Bitcoin?

Zarabianie na tak zwanych kryptowalutach okazało się w obecnych czasach bardzo atrakcyjne. Podobnie jak wcześniej utrzymywanie się na wynajmie nieruchomości lub zbierano złoto bądź obrazy, albo monety, podobnie teraz popularne okazały się kryptowaluty.

Czytaj więcej
Cechy dobrej drukarni.

Mimo tego, że w dzisiejszych czasach technologia nieustannie się rozwija, ogromną popularnością nadal cieszy się wiele tradycyjnych rozwiązań. Chodzi tu właśnie o drukarnie, których produkty używane są w każdej dziedzinie życia. Kalendarze, organizery, czy nawet naklejki okazują się absolutnie niezbędne w pracy, ale też w codziennym funkcjonowaniu. Warto jednak pamiętać o tym, aby zawsze wybierać produkty najwyższej jakości. Podpowiadamy więc, czym powinna charakteryzować się dobra drukarnia.

Czytaj więcej
Zalety dedykowanego sklepu internetowego

Jeśli firma posiada sprecyzowany pomysł na biznes, gotowe produkty mogą okazać się dla niej niewystarczające. Mimo że przeważnie, wspominając o indywidualnym tworzeniu projektów, ma się na myśli aplikacje on-line lub serwisy WWW, to bardzo interesujące efekty może przynieść także stworzenie dedykowanego sklepu internetowego. Przedsiębiorcy powinny wdrożyć w serwisie zakupowym funkcjonalności precyzyjnie dobrane do oczekiwań ich odbiorców. Zyskują też prostszą ścieżkę do testowania innowacji.

Czytaj więcej
Kryzys koronawirus

W związku z kryzysem koronawirusa. Ograniczenia w podróżowaniu obowiązują w przypadku większości z prawie 200 krajów, w których koronawirus już jest. Chiny, Iran i Kora Południowa, USA, cała Europa. Obywatele, stali mieszkańcy nie powinni podróżować do żadnych krajów. Zresztą podróżowanie jest prawie niemożliwe lub bardzo ograniczone. Obcokrajowcy nie mogą wjechać krajów. Obywatele poszczególnych państw po powrocie do ojczyzn z krajów muszą wyizolować się na 14 dni.

Czytaj więcej
Projektowanie systemu dedykowanego

Obecna sytuacja rynkowa wymusza na firmach doskonałe dopasowanie do potrzeb odbiorców. gdy chce się spełnić najważniejsze ich potrzeby, do prowadzenia transakcji potrzebny okaże się system dedykowany. Jego zaprojektowanie przynosi profity również samemu przedsiębiorstwu, ponieważ tworzy ono siłę rynkową. Dzięki systemowi dedykowanemu można zaoferować odbiorcom towary i produkty, których nie mają u siebie konkurenci. Można również realizować transakcje prędzej, łatwiej i z mniejszym ryzykiem błędów.

Czytaj więcej
Utrata wartości aktywów - co warto o niej wiedzieć?

Jednostki, które prowadzą księgi rachunkowe, muszą opracowywać co roku podsumowanie zamknięcia. skoro jakiś właściciel wyliczył utratę wartości aktywów, obowiązkowo musi on zamieścić go w bilansie. Ale zamieszczenie potrzebnych odpisów aktualizacyjnych nie jest oczywiste i wymaga eksperckiej wiedzy, bo zgodnie z przepisami prawa (a zatem przede wszystkim ustawą o rachunkowości) występuje wiele różnych metod określania pozycji bilansu. Fachowiec wie, jaką z nich użyć i w jaki sposób policzyć aktualną utratę wartości aktywów.

Czytaj więcej
Praca w domu - jak zarabiać

Jest duże grono osób, które chciałyby zarabiać pieniądze bez wymogu częstego wychodzenia z domu. Tyczy się to zwłaszcza niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci a także osób, które żyją daleko od miasta.

Czytaj więcej
Biznesowe konferencje

Konferencja biznesowa to unikalne i najbardziej prestiżowe spotkanie firm, przedstawicieli sektora nauki oraz mediów. Wydarzenia te mają zróżnicowany charakter, ale zawsze bardzo intensywnie skupiają na sobie uwagę wielu zainteresowanych: klientów, inwestorów, przyszłych kontrahentów. Gdzie szukać profesjonalnych i atrakcyjnych spotkań?

Czytaj więcej
Wirtualny sekretariat - sprawne zarządzanie dokumentami

Stracony czas i nerwy przez szukanie niezbędnego dokumentu firmowego czy faktury? A co z umowami, które dotarły do odbiorcy po terminie? Nawet w przypadku małych firm takie opóźnienia mają wpływ na jej wyniki finansowe. Ilość kopiowanych i drukowanych dokumentów to duża strata czasu i pieniędzy. Jakie jest więc rozwiązanie tych biznesowych bolączek…? Odpowiedzią jest wprowadzenie do codziennego życia firmy wirtualnego sekretariatu.

Czytaj więcej
Konwersja w sklepie internetowym - co to jest, jak mierzyć i zwiększyć?

Nadrzędnym celem każdego właściciela sklepu internetowego jest skuteczne zwiększenie sprzedaży oferowanych produktów. Wysiłki zmierzające w tym kierunku obejmują szereg różnorodnych działań - od poprawy funkcjonalności e-sklepu aż do rozbudowanej reklamy. Jednym z czynników wpływających na optymalizację sprzedaży jest konwersja w sklepie internetowym. Jednak jak pokazują statystyki niemal co trzeci sklep internetowy posiada współczynnik konwersji nie przekraczający 1%. A przecież zasada jest prosta - im większa konwersja w sklepie internetowym, tym mniejsze koszty reklamy. Zatem czym jest ów niezwykle ważny wskaźnik i jak można go zmierzyć? Oto podstawowe informacje.

Czytaj więcej
Dobra impreza firmowa to dobra motywacja pracowników!

Imprezy firmowe to nie tylko forma nagrody dla pracowników czy dodatkowy element pozapłacowego pakietu korzyści – przynoszą też korzyści w postaci integracji zespołu. To wydatek, który warto ponieść, zwłaszcza, jeżeli taka impreza będzie dobrze zorganizowana. Imprezy firmowe to nie tylko forma nagrody dla pracowników czy dodatkowy element pozapłacowego pakietu korzyści – przynoszą też korzyści w postaci integracji zespołu. To wydatek, który warto ponieść, zwłaszcza, jeżeli taka impreza będzie dobrze zorganizowana.

Czytaj więcej
Dlaczego warto korzystać z agencji reklamowych

Agencje reklamowe świadczą działalność reklamową na rzecz innych podmiotów gospodarczych. Zakres działania to przede wszystkim marketing, czyli planowanie, organizowanie, wdrażanie oraz kontrolowanie kampanii reklamowych. Dlaczego warto korzystać z agencji reklamowych?

Czytaj więcej
Program do faktur - wersja sieciowa online

Prowadząc przedsiębiorstwo nie sposób uniknąć formalności związanych ze sprzedażą towarów i sekwencyjnego prowadzenia kartotek klientów, produktów oraz świadczonych usług. W tym i nie tylko w tym zakresie za pewne pomocnymi okażą się więc cechujące się intuicyjną obsługą, nieskomplikowane i łatwe w instalacji programy do wystawiania faktur, szybkiego generowania nowych ofert lub też zamówień dla klientów.

Czytaj więcej