Skutecznie chroń dane swoich klientów - anonimizacja danych w praktyce

W obecnych czasach różnego typu dane, w tym często wrażliwe dane poufne, mogą być narażone na różnego rodzaju działania, mające na celu wykorzystanie ich do różnych, niekoniecznie dobrych celów. Same dane mają także swoją konkretną cenę i mogą być w nielegalny sposób odsprzedawane dalej. Anonimizacja danych poufnych, wykonana w oparciu o sprawdzone programy komputerowe, może więc mieć kluczowe znaczenie dla wielu firm, dla których bezpieczeństwo danych klientów oraz klientek ma kluczowe znaczenie. Świadczy to także o tym, że przedsiębiorstwo dokłada wszelkich starań, by utrzymać w tajemnicy to, co nie powinno być przedmiotem spekulacji, czy też działań z zakresu nieuczciwej konkurencji, itp. Zagadnienie to jest na tyle istotne, że z pewnością warto przyjrzeć mu się z bliska i podjąć odpowiednie działania, zanim nie będzie za późno.

Czytaj więcej
Przegląd SEO - to metoda

Na dzień dzisiejszy mechanizmy pozycjonowania stron w wyszukiwarce internetowej są niewiarygodnie ciężkie do pojęcia łącznie z ciągłym rozwojem technologii w tym obrębie.

Czytaj więcej
Dropshipping - na czym polega

Zakupy przez Internet to domena XXI wieku. Portale aukcyjne, ogłoszeniowe pełne ofert sprzedaży e-sklepów a także sklepy internetowe cieszą się wielką popularnością a internetowi sprzedawcy poszukują coraz nowszych rozwiązań e-sprzedaży.

Czytaj więcej
Outsourcing IT - 5 zalet wsparcia informatycznego

Coraz więcej osób decyduje się na outsourcing IT, czyli usługę polegającą na zleceniu obsługi informatycznej zewnętrznym firmom. A czy Ty zdajesz sobie sprawę z tego, jakie są korzyści tego rozwiązania?

Elastyczność usług IT

Outsourcing IT dopasowywany jest do potrzeb firmy (www.ittouch.pl), co oznacza, że dla każdego przedsiębiorcy zakres usług będzie inny. Potrzebujesz jedynie, aby specjalista czuwał nad system informatycznym? Żaden problem. A może chcesz, aby nadzorował sieci? Możesz to uwzględnić w umowie.

Jedyne, co Cię ogranicza, to zakres usług firmy, z którą chcesz podjąć współpracę. W ramach prac, które ona wykonuje, możesz wybrać tylko te, które są faktycznie potrzebne w Twojej firmie, nie generując tym samym dodatkowych kosztów. A jaki może być zakres outsourcingu IT?

Szeroki zakres outsourcingu IT

W zależności od firmy zajmującej się outsourcingiem IT zakres usług mogę być różny. Zwykle jednak skupia się na tych samych elementach. Podstawą jest utrzymanie i rozwój systemów informatycznych. Specjaliści mogą zająć się sprzętem komputerowym oraz serwerowniami, a także udoskonalaniem i naprawianiem systemów operacyjnych oraz bazy danych.

Inną, popularną usługą jest administrowanie systemów IT – dbanie o ich bezpieczeństwo, bieżącą konfigurację, tworzenie dokumentacji zmian. Co więcej, niektóre firmy oferują projektowanie i wdrażanie systemów IT, które są w pełni dopasowane do Twojej działalności.

Ciekawą usługą jest też outsourcing pracowniczy. Na czym polega? Na czas realizacji projektu możesz skorzystać z usług ekspertów, którzy dołączą do Twojego zespołu. Gdy uda się go zakończyć, współpraca jest automatycznie rozwiązywana. Dzięki temu zyskujesz fachowca, który ma wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonywania swoich obowiązków, a jednocześnie nie musisz się martwić o przeprowadzanie procesu rekrutacji i konieczność zatrudniania go na stałe.

Tylko aby mieć pewność, że zakres usług będzie tak szeroki, zapoznaj się dokładnie z ofertą firmy, która Cię zainteresuje. Niektóre z nich oferują swoje usługi wyłącznie dla małych i średnich przedsiębiorców, mogą nie mieć kompetencji do tego, aby wykonywać bardziej zaawansowane prace.

Natychmiastowe usuwanie awarii

Jedną z największych korzyści wsparcia informatycznego, jest natychmiastowe wykrywanie i usuwanie awarii. Często specjaliści, którzy zajmują się systemami w Twojej firmie, wcześniej niż Ty zauważą problem i od razu go zlikwidują. Bez martwienia się o to, że najbliższa wizyta serwisanta będzie mieć miejsce dopiero za kilka dni, tygodni.

Optymalizacja kosztów

Outsourcing IT to również optymalizacja kosztów, i to na dwóch obszarach. Po pierwsze, nie musisz zatrudniać pracownika, który będzie zajmować się tym na pełen etat, niezależnie od tego, czy w tym czasie ma pracę do wykonania, czy nie.

A po drugie, jak już wspominaliśmy wcześniej, umowy o outsourcing IT są elastyczne, dopasowywane do Twoich potrzeb. A więc płacisz tylko za to, z czego faktycznie chcesz korzystać.

Pełne wsparcie informatyczne

W ramach outsourcingu IT możesz też zdecydować się na pełne wsparcie informatyczne. Oczywiście, taka opcja będzie najdroższa, ale jednocześnie dla wielu przedsiębiorców optymalna, ponieważ nie muszą się już o nic martwić. To duża oszczędność czasu, który można poświęcić na rozwój swojego biznesu.

Wiele sklepów tradycyjnych decyduje się na sprzedaż internetową

Wykonujemy z dnia na dzień coraz więcej transakcji w internecie. Wiele sklepów stacjonarnych decyduje się na utworzenie strony internetowej www, ponieważ zdoła w ten sposób trafić do szerszej grupy nabywców. Natomiast my sami będziemy mogli robić zakupy szybciej a także bez wychodzenia z swojego miejsca zamieszkania. Jest jednak grupa towarów, które cały czas chcemy kupować w sposób tradycyjny. Jedną z nich jest odzież. Jednakże czy zakup ciuchów online nie jest bardziej rentowne?

Czytaj więcej
SEOSEM24 wybrane top 1 agencji reklamowych według RatingCaptain

Szukasz konkretnej usługi? Chcesz kupić jakiś produkt? Najprawdopodobniej jesteś wśród 96% Polaków, którzy skorzystają z wyszukiwarki Google. Wpisujesz zapytanie i za chwilę otrzymujesz dostosowane do twoich preferencji odpowiedzi. To nie przypadek. Taki jest skutek złożonych zabiegów z dziedziny marketingu, IT i jeszcze kilku innych, które łącznie składają się na SEO, czyli z ang. Search Engine Optimization.

Czytaj więcej
Wpływ meta description na pozycjonowanie strony internetowej

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że głównym miejscem do promowania swoich firm, ludzie będą wykorzystywać Internet. Wynalazek, który miał służyć głównie do komunikowania się oraz bycia cyfrową encyklopedią, dziś jest głównym narzędziem wykorzystywanym przez największe marki.

Warto nadmienić, że część z nich stawiała pierwsze kroki jeszcze przed pomysłem na wykorzystanie Internetu, jako formy wypromowania swojej działalności, a dopiero po rozpoczęciu współpracy z agencją SEO, zaczęło rosnąć zainteresowanie klientów. Dlatego nie powinien dziś nikogo dziwić fakt, że ważniejszy jest wizerunek w sieci, zamiast telewizji.

Jednym z punktów, którym zajmują się specjaliści od optymalizacji i pozycjonowania stron www, jest tzw. meta description, czyli krótki tekst streszczający, czego dotyczy witryna. Długość tego opisu to zazwyczaj 150 – 160 znaków (w zależności od wielkości czcionki). Bardzo ważne jest dodanie meta description, gdyż w innym przypadku Google zrobi to za nas, a w tym przypadku istnieje możliwość, że będą to nie do końca takie zdania, które chcielibyśmy zawrzeć w opisie. Meta tag przede wszystkim pełni rolę informacji dla czytelnika.

Bardzo dobrym posunięciem będzie dostosowanie unikalnych meta tagów, dla każdej podstrony. Dzięki temu zwiększymy swoje szanse, na to, że właśnie na naszą stronę zajrzą potencjalni klienci. Zwłaszcza gdy nasza oferta dotyczy różnych obszarów, wtedy opis poszczególnych stron witryny maksymalnie zwiększy ruch w serwisie. Poprawnie napisany meta tag musi składać się z nazwy firmy, tak, aby czytelnik od razu nas kojarzył, gdy w przyszłości będzie chciał ponownie skorzystać z usług. Do tego konieczne będzie krótkie streszczenie tego, co można znaleźć na stronie: czy zajmujemy się tylko sprzedażą części do samochodów, czy także prowadzimy ich skup itp. Ponadto warto umieścić numer telefonu, ponieważ często zdarza się, że klientowi nie chce się czytać całego serwisu i woli od razu skontaktować się z pracownikiem firmy.

Chcąc rozpocząć skuteczne pozycjonowanie stron powinieneś dobrze skroić opis strony. Dzięki temu będziesz wiedzieć jaki jest przewodni temat witryny oraz czego może się spodziewać po wejściu na nią. Z punktu technicznego, opis powinien zawierać słowa kluczowe, jednak nie należy przesadzać z ich ilością, ponieważ możesz nie osiągnąć oczekiwanego rezultatu. Meta description ma zachęcać do wejścia na naszą stronę, dlatego najlepiej z pomocą profesjonalistów powinniśmy przemyśleć co zostanie umieszczone w opisie.

Przede wszystkim dobrze skonstruowane streszczenie będzie przydatne nie tylko czytelnikom, ale także robotom Google, które odpowiadają za to, na której pozycji w wynikach wyszukiwania pojawi się nasz serwis.

 

Bezpieczne zakupy w Internecie - co trzeba widzieć, na co uważać?

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na zakupy w Internecie. Głównie z wygody, zaoszczędzonego czasu, ale i większego wyboru produktów oferowanych przez sklepy online. Zakupy w sieci niosą jednak ze sobą pewne ryzyko związane z samym przeprowadzeniem transakcji, jak i z wyborem rzetelnego sprzedawcy. Na co więc uważać, robiąc zakupy przez Internet?


Wybieraj zaufane sklepy internetowe

Aby zakupy online były bezpieczne, należy wybierać sprawdzone sklepy internetowe. Warto dowiedzieć się, czy mają one certyfikaty zaufania, które przyznawane są przez niezależnych audytorów. Sklepy posiadające takie dokumenty są wiarygodne i bezpieczne dla klientów.

Decydując się na zakupy online, warto rozważyć też skorzystanie z dużych platform sprzedażowych, typu Allegro. Wówczas w razie problemów z kupnem jakiegoś przedmiotu lub z jego otrzymaniem czy zwrotem, taki serwis staje się pośrednikiem w rozwiązaniu sporów między stroną kupującą a sprzedającą. Na takich platformach często mamy do czynienia z aukcjami internetowymi. Oznacza to, że sprzedawcy wystawiają produkt za minimalną kwotę, ustalając przy tym, ile chcieliby za niego dostać. Kupujący natomiast podbijają te stawki. Podczas zakupów online należy zachować szczególną ostrożność, jak kupować na aukcjach internetowych podpowiada subasta.pl.

Sprawdzaj opinie o sprzedawcach

Robiąc zakupy na platformach sprzedażowych, kupujący mają możliwość sprawdzenia opinii o wybranym sprzedawcy. Dowiedzieć się z nich można czy wysyłany wcześniej towar był zgodny z opisem, jakie są koszty wysyłki, na jakim poziomie jest obsługa klienta itp. Często sprzedawcy oceniani są w skali punktowej lub procentowej, wówczas ten, który ma jak najlepszy wynik, opiniowany jest jako wiarygodny. Poza takimi ocenami znaleźć można jeszcze opinie o sprzedawanym produkcie wystawiane przez osoby, które już go kupiły i miały możliwość jego użytkowania. To również daje pogląd na to, czy warto dany przedmiot kupić.

Ostrożnie wybieraj produkty

W sklepach internetowych, a szczególnie na platformach sprzedażowych, często szukamy produktów, które będą tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Trzeba mieć jednak świadomość, że coś, co normalnie kosztuje 200 zł, nie może być nagle dostępne za 50 zł, zazwyczaj jest w tym jakiś haczyk. W Internecie łatwo natknąć się na przedmioty, które zwyczajnie są podróbkami. Najczęściej dotyczy to elektroniki, głównie telefonów, aparatów i komputerów, ale i ubrań. Duże jest zainteresowanie sportową odzieżą znanych marek, która jak wiadomo, do najtańszej nie należy.

A po czym rozpoznać takie podrobione rzeczy? Nie tylko cena jest tutaj głównym wyznacznikiem, osoby, które wystawiają takie przedmioty, też chcą na tym zarobić. Często podróbki wyglądają nieco inaczej niż oryginalne produkty. Może to być np. logo ze zmienionym szczegółem, inny materiał, inna kolorystyka itd. Internetowi oszuści prześcigają się w tworzeniu trudnych do odróżnienia podróbek, lepiej niektóre rzeczy kupować od wiarygodnych sprzedawców.

appfleet i Cloudflare zdobywają rynek

appfleet, platforma poprawiająca wydajność procesów biznesowych stworzona od postaw przez Dmitriya Akulova, z dniem 31 października 2021 roku wyłączy klastry i połączy siły z Cloudflare -amerykańskim przedsiębiorstwem informatycznym będącym dostawcą usług dostarczania treści w internecie (Content Delivery Network) oraz serwerów nazw (Domain Name System).

Czytaj więcej
Search Engine Optimization

Search Engine Optimization (SEO) to proces, mający na celu poprawę widoczności i pozycji Twojej witryny internetowej na stronach wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach, takich jak Google, Bing i Yahoo, dzięki czemu Twoi klienci mogą łatwiej znaleźć Twój produkt lub usługę online.

Czytaj więcej
Internet poza Unią Europejską

Polski startup oferuje dostęp do sieci, tańszy nawet o 95% od stawek roamingowych!

Każdy, kto choć raz wyruszył w podróż poza granice Polski z pewnością zdaje sobie sprawę, że połączenie z siecią, zwłaszcza w odległych zakątkach świata, może być bardzo trudne lub bardzo drogie. Wykorzystanie 1 GB Internetu poza Unią Europejską może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych! W dobie sprawdzonych patentów na tanie podróżowanie, dostęp sieci, który powinien być standardem, przy obecnych cenach może popsuć apetyt na dalekie wojaże.

XOXO WiFi – alternatywa dla kart SIM oraz roamingu

Blisko 50% Polaków w podróży ma problem z dostępem do Internetu, co obniża jakość samego wyjazdu. Co trzeci nie może porozumieć się z mieszkańcami wybranego kraju, co piąty narzeka na standard hotelu, a 10% na ilość czasu straconego na poszukiwaniach gotówki w obcym państwie – wynika z badań przeprowadzonych przez XOXO. 

- Podczas pobytu w Wietnamie mieliśmy ogromne problemy z Internetem. Mimo olbrzymiej gościnności miejscowych mieszkańców nie zawsze udawało się nam znaleźć akurat tę drogę, i te atrakcje które chcieliśmy zobaczyć. Włączenie mapy z GPS’em w telefonie byłoby dla nas zbyt kosztowne. Szukając alternatywy, pomyśleliśmy o prywatnym, mobilnym hot spocie, który uniezależniłby nas od kosztownego roamingu i ryzykownych publicznych hot spotów i kart SIM – mówi Katarzyna Przybył, menadżer ds. operacyjnych i CEO w XOXO WiFi.

Zamówienie XOXO WiFi jest bardzo proste. Wystarczy na stronie xoxowifi.com w formularzu zamówienia określić kierunek podróży (można wybrać kilka państw – we wszystkich będzie działał jeden, ten sam router bez dodatkowych czynności), ilość urządzeń i ewentualne akcesoria dodatkowe (powerbank, ładowarka samochodowa, ubezpieczenie urządzenia). Ruter dostarcza kurier na kilka dni przed planowanym wylotem.

 - Cieszymy się, że pomagamy zarówno klientom indywidualnym oraz coraz częściej także firmom – podkreśla Katarzyna Przybył - Przenośny router przydaje się podczas zagranicznych delegacji, gdzie poza Polską także trzeba wysyłać ważne maile czy odbyć nagłą rozmowę. XOXO WiFi gwarantuje w takim przypadku nie tylko wygodę wypoczynku, ale także może ułatwić komunikację. Ceny wynajmu zaczynają się od 6,9 euro za jeden dzień i w porównaniu ze stawkami roamingowymi, jest to kwota niższa nawet o 95%  - dodaje.

Startup nawiązuje także liczne współprace partnerskie z firmami, gdzie oferuje sprzedaż swoich urządzeń do celów biznesowych. Z XOXO WiFi skorzystała już m.in. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polski Związek Narciarski, Helios czy Mercedes.

Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów, którzy wykorzystują  najnowsze trendy w technologii. Jako pionierzy w usługach wynajmu mobilnego Internetu w Polsce postanowiliśmy pójść o krok dalej i poszerzyć naszą usługę o ponad 100 dodatkowych państw z całego świata. Stworzyliśmy XOXO WiFi – urządzenie, dzięki któremu problemy z połączeniem z siecią podczas zagranicznego wyjazdu czy  wysokie rachunki za roaming znikają.

Zakupy online z dostawą do domu

Zakupy z wykorzystaniem internetu to coraz bardziej uznany sposób na uniknięcie dla poniektórych tego przykrego obowiązku, jakim jest zdobywanie koniecznych towarów. Takie zakupy są niewątpliwie nie tylko nadzwyczaj praktyczne dla konsumenta, lecz pozwalają niejednokrotnie dotrzeć do artykułów, do jakich nie mamy łatwego dostępu w tradycyjnej sprzedaży.

Czytaj więcej
YouTube Kids już w Polsce - wyjątkowe treści dla całej rodziny

Ponad 70 miliardów wyświetleń, takim wynikiem może pochwalić się aplikacja YouTube Kids, która od dzisiaj jest już dostępna w Polsce. YouTube Kids dostarcza całym rodzinom bogactwo wyjątkowych treści, a także możliwość bezpiecznego ich odkrywania – dzięki zaawansowanym algorytmom oraz rozbudowanym opcjom kontroli, to rodzice mogą wybrać treści, które ogląda ich dziecko.

Czytaj więcej
Platforma EBI24. E-faktury najnowszej generacji

Elektroniczne zarządzanie fakturami nieuchronnie zastąpi papierowy obieg dokumentów, bo jest po prostu wygodniejsze i oszczędniejsze. W krajach europejskich już blisko 80 proc. przedsiębiorców używa e-faktur. Polska również pod tym względem goni Europę, zwłaszcza że dostępne są coraz bardziej zaawansowane narzędzia takie, jak platforma EBI24.

Czytaj więcej
Zasady ustalania pozycji w Google

W ostatnim czasie coraz więcej osób wyszukuje usługodawców w Internecie i dokonuje zakupów online. Między innymi dlatego też, aby móc prowadzić rywalizację ze swoimi największymi konkurentami należy jak najszybciej założyć profesjonalną stronę internetową. Oprócz nowoczesnej witryny warto zastanowić się także nad skuteczną reklamą w Internecie.

Czytaj więcej