Nowoczesna balustrada - bezpieczeństwo i styl

Dla wielu z nas ostatnie lata były nieco ciężkie. Jednakże okazało się, że Polacy są jednak przewidującym i zaradnym narodem. Właśnie chwiejność na rynku gospodarczym, niekorzystne oferty lokat bankowych jak również racjonalne rozmyślanie o zabezpieczeniu się na czas przyszły sprawiły, że w branży budowlanej nastał kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków mieszkalnych, lecz dodatkowo konieczną i lukratywną inwestycją.

Czytaj więcej
Co czyni film dobrą adaptacją?

Entuzjaści książek lub komiksów coraz nagminniej i entuzjastyczniej domagają się, by ich ukochani protagoniści doczekali się swych odpowiedników na ekranie. Na wielu forach można przeczytać, jak wybierają oni wymarzoną obsadę bądź nawet proponują własne warianty scenariuszy. Niejeden z nich niestety zawiedzie się, jeśli okaże się, iż realizacja nie będzie znakomitym filmem.

Czytaj więcej
Sitte.pl wspiera akcję „przeMoc w rodzinie”

Przemoc w rodzinie. Do niedawna sprawa, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Konsternacja, niezrozumienie, samolubstwo albo myślenie schematami. Lepiej jest zamykać oczy na prawdziwe problemy, szczególnie, gdy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest problemem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są całkowicie zakorzenione w często związanych ze sobą czynnikach ekonomicznych, psychologicznych, czy kulturowych. Bagatelizowanie przemocy w rodzinie, niedostatek skutecznego poparcia ze strony społeczeństwa powoduje, że sprawa stale się pogłębia i powoduje nieodwracalne krzywdy.To w związku z tym Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” przystąpiło do projektu „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko kieruje atencjęna istnienie tematu przemocy w rodzinie, lecz głównie wskazuje drogę poszukiwania pomocy dla rodzin których dotyka przemoc.

Czytaj więcej
Jak powinien wyglądac klub muzyczny

Ostatnio powszechne jest tworzenie różnego rodzaju klubów muzycznych czy dyskotek.Dużo osób szuka idei na życie. Sporo z nas pracuje na etat, reszta działa jako freelancerzy, ale znaczna część ludzi pragnie założyć firmę i w niej zarabiać. Takie przedsiębiorstwo może funkcjonować w różnych dziedzinach, wszystko zależy od jej właściciela no i oczywiście od jej lokalizacji. Co innego przecież popularne jest w większych aglomeracjach no i co innego w małych wsiach czy miasteczkach.

Czytaj więcej
Jak troszczyć się o pościel z bawełny?

Pościel z bawełny to bardzo dobry wybór, który sprawdzi się idealnie w wielu sypialniach. Niemniej jednak by móc całkowicie korzystać z jej walorów, a tym samym nieco wydłużyć jej żywotność oraz zachować komfort snu, warto przede wszystkim mieć na uwadze, jak poprawnie o nią zadbać.

Czytaj więcej
Ferie zimowe - dokąd wyjechać?

Jak co roku, kiedy zaczyna się zima pojawia się ciągle to samo zapytanie, gdzie można pojechać ferie zimowe. Nie ulega wątpliwości, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, wypada wobec tego dobrze zaplanować ten czas, by nikomu w rodzinie nie nudziło się, a czas wypełniony był w czynny i ciekawy sposób. Jak więc zorganizować ferie zimowe, gdzie wyruszyć z dziećmi, by w pełni skorzystać z czasu wolnego?

Czytaj więcej
Dekoracyjne ogrzewanie

W dzisiejszych czasach grzejniki są nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne. Wybór kaloryferów jest na tyle duży, że znalezienie odpowiedniego wariantu nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Minęły czasy, gdy omawiane konstrukcje wymagały stosowania osłonek. Współczesne modele nie szpecą otoczenia, więc bez obaw można je wyeksponować. Różnią się one między sobą nie tylko materiałem, kształtem, czy też systemem podłączenia. Bogata paleta kolorów ułatwia zaaranżowanie pomieszczenia zgodnie z osobistymi upodobaniami.

Czytaj więcej
Piękne wnętrza - sypialnia

Twoja alkowa może być twym ukochanym pokojem w domu starczy kilka banalnych pomysłów, dających wrażenie większej przestrzeni - nawet jeżeli twój aktualny pokój jest nieco zatłoczony. Przekształć swoje miejsce do spania w obszar, o jakim zawsze marzyłeś, z wykorzystaniem tych oszczędzających miejsce pomysłów.

Czytaj więcej
Ergonomia przestrzeni i psychiki

Aspektem naszej egzystencji, odczucia komfortu, spełnienia, a przede wszystkim słusznej kondycji psychicznej jest przestrzeń, w której mieszkamy. Dobrze urządzona przestrzeń w domu, w miejscu pracy to warunek harmonijnego życia. W pewnych miejscach dostrzegamy ukojenie i odetchnięcie, w innych zaś czujemy się przygnębieni i wyczerpani. Dzieje się tak za sprawą naszej wielozmysłowości, przez wzgląd której odbieramy środowisko.

Czytaj więcej
Eleganckie schody i balustrady

Kiedy mamy piętrowy dom musimy umożliwić łączność pomiędzy piętrami. Dla małych domów, które posiadają dwa, maksymalnie trzy piętra, wyjście w formie windy (sprawdzającej się doskonale w przypadku wielopiętrowych budynków) będzie niepraktyczne i nieoszczędne.

Czytaj więcej
Wolin i jego atrakcje

Należące do Polski wybrzeże Morza Bałtyckiego to niezwykły obszar. Tu nikt na nudę narzekać nie będzie, a wspaniałe atrakcje czekają tu na turystów niemal na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać?

Czytaj więcej
Drewno kontra cegła - domy drewniane

Domy mieszkalne z drewna to tak w zasadzie budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, z przyczyny której powstaje nowoczesny dom przy śladowym zagospodarowaniu materiałów budowlanych i zoptymalizowanej pracy wykonawców może być konkurencją dla domków stawianych tradycyjnie, czyli z betonu komórkowego bądź cegły. Z tej racji domy drewniane posiadają masowe krąg miłośników. Drewniane konstrukcje własną rozgłos zawdzięczają istotnym walorom drewna tj. trwałość konstrukcyjna, dobra izolacja, drobna inercja termiczna, dostępność obróbki i wysoki atut estetyczny. Z drewna można podnosić domy przeróżnej wielkości, o umownej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez formułki ogólnobudowlane) i w przeróżnych technologiach spojenia (na sucho, na kołki, wpusty itp.).

Czytaj więcej
Jak nie utyć jesienną i zimową porą?

Sporo osób zastanawia się jak nie nabrać kształtów jesienią i zimą. Mimo pozorom bywa to prostsze aniżeli mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Niesprzyjająca pogoda na zewnątrz skutkuje tym, że limitujemy swa aktywność fizyczną, a to kolosalny błąd. Pomimo brzydkiej nie rezygnujmy z ćwiczeń. Pomogą one w pozbywaniu się nadmiarowych kalorii, ale to nie wszystko. W czasie treningu w naszym mózgu produkują się endorfiny, tytułowane hormonami szczęścia.

Czytaj więcej
Cieciorka w zdrowej diecie

Ciecierzyca, znana też jako cieciorka, jest jednym z cenniejszych składników zdrowej diety. Z jakich względów warto sięgać po tę roślinę strączkową? Jak wpływa ona na nasz organizm?

Czytaj więcej
Jak rozsądnie zaplanować swoje postanowienia noworoczne?

Zbliża się kolejny rok i zapewne większa część z nas przystępuje do spuentowania ostatnich dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniej myślimy o naszych powodzeniach, a stanowczo więcej wspominamy niepowodzenia, niezrealizowane marzenia i kłopoty. Zwłaszcza zaś rozmyślamy o niedotrzymanych obietnicach złożonych w minionych latach. O ile zapoczątkowanie następnego roku dla wielu jest znaczące i wręcz pobudzające do podjęcia oryginalnych wyzwań, to okazuje się w większości przypadków, że po upływie miesiąca lub dwóch entuzjazm do zmian słabnie bądź zanika w ogóle. Według ostatnich badań ludzie mają tendencję do rezygnowania swoich noworocznych postanowień w czasie siedmiu tygodni - to niewiarygodnie krótki okres. Pomyślmy przeto, co bywa przyczyną tak prędkiego rezygnowania swoich postanowień noworocznych i jak temu zapobiec.

Czytaj więcej
Dobre samopoczucie ma początek na twoim talerzu!

By miewać się dobrze we własnym ciele, trzeba czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Ale to, o czym z reguły zapominamy, to fakt, iż nasze jedzenie ma wpływ na nasze samopoczucie. Tak! Dobre pożywienie spowoduje, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Testy wykazują, że poniektóre pokarmy czy też kombinacje żywności trzeba unikać dla naszego zdrowia umysłowego i innych, które mają być preferowane, żeby zapobiec lękom na przykładowo.

Czytaj więcej
Budowlana przerwa na czas zimy - czy czy to dobry pomysł?

Z nadciągającą nieubłaganie zimą każdego roku, co niektóre drużyny remontowo-budowlane przeprowadzają czynności wykończeniowe wewnątrz domu. Jednakże nie jest to zasadą, to mimo tego należy dom zabezpieczyć przed opadami śniegu, deszczu jak również mrozów, które potrafią zaskoczyć. Czy istnieje sens, by przerywać gruntownie prace na zimę? A może zupełnie nie? Na te pytania musi każdy w rozstrzygającym rozrachunku odpowiedzieć w pojedynkę. Niemniej jednak każdemu inwestorowi zależy na ochronie niewykończonych i narażonych na zawilgocenie fragmentów domu. W dłuższej perspektywie będzie wstanie to przynieść korzyści z samego tylko należytego samopoczucia, że przygotowało się wszystko, żeby w czasie powrotu na budowę po sezonie zimowym nie natknąć się na pleśni, zniszczonych materiałów i samego budynku.

Czytaj więcej
Peelingi własnej roboty - kompendium wiedzy

Kosmetyki domowej produkcji zyskują na popularności. Są niedrogie a przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia! Peelingi w wersji Zrób to sam mają szczególne miejsce w sercach entuzjastów kosmetyków. Banalnie je przygotować, a ich oddziaływanie jest nieocenione. Dla każdej wielbicielki domowego spa a także testów z kosmetykami: wszystko o domowych peelingach!

Czytaj więcej
Ból kręgosłupa

Bóle kręgosłupa nie przechodzą tak szybko jak tego oczekujemy. To kręgosłup jest istotną podstawą ciała każdego z nas, na jakiej utrzymuje się wszystko z czego zostało utworzone ludzkie ciało. Zdecydowana większość osób ma już bardzo duże zwyrodnienia kręgosłupa, lecz wiele osób nadal żyje w nieświadomości, inni ignorują ten problem lub szukają innych przyczyn.

Czytaj więcej
Walory filatelistyczne

Fundament filatelistyki to zbieranie, szukanie, gromadzenie. To, co gromadzi filatelista, określa się mianem walorów filatelistycznych. Z jakiej przyczyny walor? Z tej przyczyny, że każdy element zbioru ma dla jego właściciela wyznaczoną wartość.

Czytaj więcej
Szwecja dla ciekawych: Gamla Uppsala

Wycieczki do krajów skandynawskich od kilku lat cieszą się znaczną popularnością. Z jakiego powodu tak się dzieje? Wytłumaczenie jest proste - Skandynawia to wyjątkowe atrakcje, bogactwo natury oraz fenomenalna kolekcja ciekawych budowli.

Czytaj więcej