Dlaczego tak trudno jest sprzedać coś w dobrej cenie na Allegro?

Dawno minęły już czasy kiedy wystarczyło wystawić dowolną rzecz na największym portalu aukcyjnym i w ciągu kilku godzin pojawiało się wielu licytujących.

Obecnie na portalu Allegro panuje olbrzymia konkurencja wśród sprzedających. Łatwej sprzedaży nie sprzyja także polityka właścicieli serwisu. Wiele wskazuje na to, że obecnie są oni nastawieni na współpracę z dużymi firmami które wystawiają po kilkaset aukcji. Osoba prywatna, która wystawia jeden nowy przedmiot w dobrej cenie bardzo często może się rozczarować. Nie dość, że takiego przedmiotu często nie uda się sprzedać to dodatkowo zdarza się, że przez cały tydzień wystawiania aukcji weszły na nią 2-3 osoby. Dzisiaj liczba przedmiotów w wielu kategoriach jest tak duża, że trzeba konieczne wykupywać opcje premiowane. Inaczej nie ma szans na to, żeby potencjalny kupujący wszedł na daną aukcję jeśli jest ona na przykład na pięćdziesiątej stronie z rzędu.

To jak daleko uplasuje się aukcja zależy miedzy innymi od tego jakie opcje wysyłki proponuje sprzedawca, jak opisze, zatytułuje przedmiot oraz jak dużo przedmiotów sprzedaje. Olbrzymia konkurencja sprawia także, że wiele sprzedawców godzi się na przesadnie niskie ceny. Jeśli od zarobku odejmiemy jeszcze wysokie prowizje dla Allegro często okazuje się, że nie wato tak handlować. Dzisiaj więc ten portal staje się dobrym miejscem jedynie dla największych graczy.