Skutecznie chroń dane swoich klientów - anonimizacja danych w praktyce

W obecnych czasach różnego typu dane, w tym często wrażliwe dane poufne, mogą być narażone na różnego rodzaju działania, mające na celu wykorzystanie ich do różnych, niekoniecznie dobrych celów. Same dane mają także swoją konkretną cenę i mogą być w nielegalny sposób odsprzedawane dalej. Anonimizacja danych poufnych, wykonana w oparciu o sprawdzone programy komputerowe, może więc mieć kluczowe znaczenie dla wielu firm, dla których bezpieczeństwo danych klientów oraz klientek ma kluczowe znaczenie. Świadczy to także o tym, że przedsiębiorstwo dokłada wszelkich starań, by utrzymać w tajemnicy to, co nie powinno być przedmiotem spekulacji, czy też działań z zakresu nieuczciwej konkurencji, itp. Zagadnienie to jest na tyle istotne, że z pewnością warto przyjrzeć mu się z bliska i podjąć odpowiednie działania, zanim nie będzie za późno.

Anonimizacja danych w codziennej praktyce biznesowej - gdzie szukać sprawdzonych rozwiązań?

Jeśli więc anonimizacja danych ma dla nas istotne znaczenie, to warto znaleźć firmę, która pomoże przejść nam przez ten proces z dobrym skutkiem. Najłatwiej będzie nam znaleźć tego typu rozwiązania za pośrednictwem Internetu. Skuteczne oraz solidne propozycje umożliwiające w przyszłości anonimizację danych poufnych na odpowiednim poziomie, znajdziemy na stronie sieciowej: www.soflab.pl. Używając kompleksowego rozwiązania jakim jest Soflab GALL przeprowadzimy modelową anonimizację wrażliwych informacji. Program ten zastępuje niektóre dane prawdziwe, znajdujące się w naszych zasobach, danymi fałszywymi, które jednak zachowują spójność. Krótko mówiąc, dla hakera albo osób postronnych będą one wyglądały jak dane prawdziwe, dzięki czemu skorzystanie z nich nie przyniesie żadnych efektów. Dane takie zachowują więc spójność na poziomie merytorycznym, jak i technicznym. Warto tutaj podkreślić, że konfiguracja reguły anonimizacji danych przy pomocy tego narzędzia, odbywa się w oparciu o polskie algorytmy, takie jak np. numer PESEL.

Solidnie chronione dane świadczą o Twojej firmie

Soflab GALL daje nam także możliwość powtarzalności całego procesu oraz możność podzielenia go na części, dzięki czemu będzie można anonimizować dane w kilku etapach. Anonimizacja danych nie jest powiązana z RODO, gdyż nie występuje ona w tych przepisach, ale dzięki jej przeprowadzeniu nie ma możliwości odzyskania danych, podlegających anonimizacji przeprowadzonej o wyżej wymieniony program. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania, warto skontaktować się z jego producentem, by móc w pełni skorzystać z jego dobrodziejstw w naszej firmie.