Lokalizator gps. Co warto o nim wiedzieć? Jaki wybrać?

Żyjemy w czasach, gdzie rozwój technologiczny jest czymś normalnym, nikogo nie zaskakuje, bo już się do niego przyzwyczailiśmy. Pomaga w wielu sytuacjach i ciężko sobie dzisiaj wyobrazić życie bez niektórych urządzeń. Jednym z nich jest na pewno lokalizator gps, który omówimy w poniższym artykule!

Czytaj więcej
Co warto wiedzieć o rezystorach?

Rezystory, nazywane także opornikami, wykorzystywane są do ograniczania wartości prądu przez nie przepływającego, zaś nadmiar tej energii, powstały w wyniku zatrzymania w oporniku, wydzielany jest w postaci ciepła. Rezystory są elementami biernymi, stosowanymi praktycznie w każdym obwodzie elektronicznym.

Czytaj więcej
Wymarzony gadżet

Jeszcze nie tak dawno był to rodem z filmów sci-fi i motyw spotykany w wielu grach komputerowych. Jakiś czas temu zwykły Kowalski nie dałby wiary, że zakładając tylko i wyłącznie okulary zobaczymy całkiem co innego od tego co nas otacza.

Czytaj więcej
Jak wybrać laptop poleasingowy?

Laptopy poleasingowe to używane laptopy służbowe, które po okresie spłaty rat leasingowych duże firmy często odsprzedają a same „odnawiają” flotę. Jest to szansa na upolowanie sprzętu najwyższej jakości, naprawdę wydajnego komputera przenośnego za bardzo rozsądną cenę.

Czytaj więcej
Premiera procesorów Intel

Końcem sierpnia bieżącego roku miała miejsce oficjalna premiera najnowszych procesorów Intel Kaby Lake. Intel uczynił wszystko, aby procesor Kaby Lake stał się pełnoprawną następną generacją procesorów Intel Core.

Czytaj więcej
Dobrze poukładana serwerownia

Urządzając serwerownię pamiętamy o wszystkich detalach dotyczących zarówno bezpieczeństwa fizycznego serwerów jak i ich odpowiednie połączenie, skonfigurowanie wielu urządzeń do wspólnej pracy.

Czytaj więcej
Obrabiarka CNC vs drukarka 3D - czy mogą ze sobą konkurować?

Dzisiejsze technologie pozwalają nam udoskonalać wyroby pod wieloma względami – precyzyjności, szybkości oraz kosztów wykonania. Idealnym przykładem są obrabiarki CNC, czyli obrabiarki sterowane komputerowo. Za ich pracę odpowiada kod alfanumeryczny, który kontroluje ruchy wykonywane przez urządzenie oraz ich kolejność. Niegdyś obrabiarki CNC były stosowane głównie do produkcji na wysoką skalę. Obecnie wykorzystuje się je również do mniejszych ilościowo produkcji. Najczęściej służą do przeprowadzania obróbki skrawaniem. Stosowanie techniki CNC to wygoda, oszczędność materiału i czasu. Obrabiarki CNC są również uniwersalne – za ich pomocą można pracować w zasadzie na każdy typie materiału. Wybory z plastiku, metalu, drewna, a nawet wosku, czy tkanin poddają się precyzyjnemu i dokładnemu obrabianiu przy wykorzystaniu sterowania komputerowego.

Czytaj więcej
Telewizor 4 K

Progres technologiczny wydaje się nie ustawać, a producenci cały czas usiłują skłonić nas do aktualizacji domowego sprzętu audiowizualnego. W kwestii telewizorów najnowszą atrakcjąjest standard Ultra HD, nazywany także zamiennie 4K, obiecujący znakomitą jakość obrazu a także dźwięku.

Czytaj więcej
Drony

Drony to jeden z wielu wynalazków, który na rynku pojawił się nie tak dawno. Choć urządzenia te mają o wiele dłuższą historię to w związku z ich szerokimi możliwościami szpiegowskiego przeznaczenia przez długi czas nie były osiągalne w sprzedaży. Drony, które były osiągalne można było nabyć po wręcz astronomicznych cenach.

Czytaj więcej
Jak samodzielnie wymienić kartę graficzną w laptopie

Jeśli popsuje się nam karta graficzna w laptopie, lub po prostu chcemy zmienić ją na taką o lepszych parametrach, nie musimy wybierać się do serwisu i przepłacać. Wymiana karty graficznej to jedna z prostszych napraw, możemy ją samodzielnie przeprowadzić w domu. Przeczytaj, jak to zrobić.

Czytaj więcej
Bezpieczne podróżowanie podczas wakacji

Przed nami czas wakacji. Wiele osób wyjeżdża na wymarzony urlop własnym samochodem. Oznacza to często konieczność pokonania wielu kilometrów, a więc za kierownicą trzeba będzie spędzić kilka, może nawet kilkanaście godzin. Jak przygotować się do podróży, aby przebiegła ona bezpiecznie?

Czytaj więcej
Czym układy rozruchowe?

Kiedy patrzymy na dane urządzenie, niezależnie jak proste w konstrukcji bądź jak bardzo złożone ono jest, najczęściej bierzemy pod uwagę jedynie pełną strukturę całościową - czyli kompletne urządzenie, które widzimy. Nie zastanawiamy się raczej, jak wiele elementów, sterowników, kontrolerów czy współdzielni musi znajdować się pod tym mechanicznym bądź elektrycznym pancerzem, aby wszystko razem współgrało i funkcjonowało w oczekiwany sposób.

Czytaj więcej
Bezprzewodowa mini kamera szpiegowska

Czasami zdarza się, że jesteśmy zmuszeni uzyskać pewne informacje na własną rękę. Czy to ze względów bezpieczeństwa, czy z powodu innych, skomplikowanych sytuacji. Pomóc nam w osiągnięciu tego celu może cały arsenał akcesoriów detektywistycznych, w tym także mini kamera szpiegowska. Zobaczmy, co oferuje ten sprzęt i do jakich działań przyda się najbardziej.

Czytaj więcej
Drukowanie 3d ile trzeba zapłacić?

Druk 3D staje się coraz bardziej popularny. Oczywiście już od czasów swojego powstania kusił i ciekawił, stawał się również produktem, którego pożądało naprawdę wiele osób. Sytuacja ta nie zmieniła się do dnia dzisiejszego – choć druk 3d jest bardziej powszechny, to nadal wiele osób nie może pozwolić sobie na zakup profesjonalnej drukarki. Technologia ta prężnie się rozwija, jednak trzeba jeszcze poczekać, zanim powiemy, że jest już całkiem powszechna.

Czytaj więcej
Elastyczne ekrany od lg

Elastyczne ekrany to już nie pierwsza nowość, ale tym razem firma LG przygotowała coś naprawdę zadziwiającego. Pierwszy model ekranu, który można zwinąć w rulon niczym klasyczną gazetę. Przedstawiony prototyp ma wielkość 18-cali, ale docelowe zastosowanie tego typu ekranów to raczej rynek mniejszych ekranów, czyli smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych.

Czytaj więcej
Artificial Intelligence

Ten rok to następny ogromny krok do przodu dla Artificial Intelligence, innymi słowy sztucznej inteligencji, bowiem należąca do Google firma Deep Mind opracowała machinę, której po raz pierwszy w historii udało się pokonać człowieka w bardzo skomplikowaną, starochińską planszową grę Go. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, gdyż IBM zaprojektowało zupełnie innowacyjną technologię, dzięki której komputery mogą zrobić znacznie większy postęp i pracować znacznie szybciej niż dotychczas.

Czytaj więcej
Trzy ważne porady przy kupnie latopa

Stary laptop lub komputer ma już swoje lata, nie działa jak powinien, twierdzisz że trzeba zmienić swój sprzęt na nowszy model. Jeżeli zamierzasz kupić laptopa warto wiedzieć o kilku sprawach na które trzeba zwrócić uwagę, a dokładnej o 3 sprawach.

Czytaj więcej
Kioski multimedialne - co to jest?

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się kioski multimedialne. Powstały one w wyniku rozwoju technologii, który w ostatnich latach postępuje bardzo szybko. Prawdopodobnie większość ludzi słyszało kiedyś o tych nowoczesnych urządzeniach, jednak nie wszyscy wiedzą do czego owe kioski służą.

Czytaj więcej
Monitor dla grafika

Duży i sprawny monitor to podstawa w pracy grafika. Wielu z nas potrzebuje wciąż komputera stacjonarnego, który pod wieloma względami może być wygodniejszy, jeśli używamy go do pracy – zarówno w biurze, jak i w domu.

Czytaj więcej