Konwersja w sklepie internetowym - co to jest, jak mierzyć i zwiększyć?

Nadrzędnym celem każdego właściciela sklepu internetowego jest skuteczne zwiększenie sprzedaży oferowanych produktów. Wysiłki zmierzające w tym kierunku obejmują szereg różnorodnych działań - od poprawy funkcjonalności e-sklepu aż do rozbudowanej reklamy. Jednym z czynników wpływających na optymalizację sprzedaży jest konwersja w sklepie internetowym. Jednak jak pokazują statystyki niemal co trzeci sklep internetowy posiada współczynnik konwersji nie przekraczający 1%. A przecież zasada jest prosta - im większa konwersja w sklepie internetowym, tym mniejsze koszty reklamy. Zatem czym jest ów niezwykle ważny wskaźnik i jak można go zmierzyć? Oto podstawowe informacje.

Czytaj więcej
Program do faktur - wersja sieciowa online

Prowadząc przedsiębiorstwo nie sposób uniknąć formalności związanych ze sprzedażą towarów i sekwencyjnego prowadzenia kartotek klientów, produktów oraz świadczonych usług. W tym i nie tylko w tym zakresie za pewne pomocnymi okażą się więc cechujące się intuicyjną obsługą, nieskomplikowane i łatwe w instalacji programy do wystawiania faktur, szybkiego generowania nowych ofert lub też zamówień dla klientów.

Czytaj więcej
Utrata wartości aktywów - co warto o niej wiedzieć?

Jednostki, które prowadzą księgi rachunkowe, muszą opracowywać co roku podsumowanie zamknięcia. skoro jakiś właściciel wyliczył utratę wartości aktywów, obowiązkowo musi on zamieścić go w bilansie. Ale zamieszczenie potrzebnych odpisów aktualizacyjnych nie jest oczywiste i wymaga eksperckiej wiedzy, bo zgodnie z przepisami prawa (a zatem przede wszystkim ustawą o rachunkowości) występuje wiele różnych metod określania pozycji bilansu. Fachowiec wie, jaką z nich użyć i w jaki sposób policzyć aktualną utratę wartości aktywów.

Czytaj więcej
Jak urozmaicić imprezę firmową?

Warto uatrakcyjnić wszelkiego rodzaju imprezy, eventy i koncerty wypożyczając nowoczesny sprzęt multimedialny. Z pewnością każdą z wymienionych imprez urozmaici wprowadzenie dużych telebimów, kiosków multimedialnych, wirtualnych postaci bądź innych ciekawostek. Interesującą opcją są ekrany graficzne typu LCD, na których można w atrakcyjny i ciekawy sposób pokazać materiały graficzne na wszelkiego rodzaju konferencjach i spotkaniach.

Czytaj więcej
Mobilne terminale płatnicze podstawą nowoczesnego biznesu

Nowe technologie opanowują coraz więcej stref życia. Częściej korzystamy z rzeczywistości cyfrowej np. w przypadku składania wniosków w urzędach czy w komunikacji międzyludzkiej. Widoczne jest to również w przypadku portfeli – tradycyjne banknoty i bilon odchodzą do lamusa, a ich miejsce zastępuje karta płatnicza.

Czytaj więcej
Biznesowe konferencje

Konferencja biznesowa to unikalne i najbardziej prestiżowe spotkanie firm, przedstawicieli sektora nauki oraz mediów. Wydarzenia te mają zróżnicowany charakter, ale zawsze bardzo intensywnie skupiają na sobie uwagę wielu zainteresowanych: klientów, inwestorów, przyszłych kontrahentów. Gdzie szukać profesjonalnych i atrakcyjnych spotkań?

Czytaj więcej
Audyt Innowacji - odkryj potencjał twojej firmy

W pewnym momencie każde przedsiębiorstwo potrzebuje czegoś nowego, musi wejść na wyższy poziom. Jednak samemu od wewnątrz jest ciężko zauważyć co jest do poprawy, co nowego można wdrożyć. Dlatego warto pomyśleć o pomocy z zewnątrz, komuś kto nie jest zaangażowany od długiego czasu w projekt będzie łatwiej ze świeżymi pomysłami zauważyć co można poprawić, zlikwidować a co nowego dodać.

Czytaj więcej
Wycena firm a decyzje przedsiębiorcy

Dlaczego tak dużo pisze się na rynku o dochodach, a tak rzadko o wycenie firm? W normalnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa dla właściciela (albo też: właścicieli) liczą się na ogół przede wszystkim te informacje, jak utarg ze sprzedaży i zwroty z inwestycji oraz wysokość wierzytelności. Są to bowiem te wartości, które wpływają wprost na zwykłe działanie spółki. Dzięki zyskom może ona planować następne działania i planować projekty na przyszłość, decydując się na wspieranie najważniejszych obszarów. Dodatkowo fakt, że organizacja nie tylko może w pełni opłacić zapotrzebowanie finansowe w bieżącej działalności, ale także wywalczyć nadwyżkę, działadobrze na wizerunek spółki w oczach inwestorów, kontrahentów czy udziałowców oraz akcjonariuszy.

Czytaj więcej
Dobra impreza firmowa to dobra motywacja pracowników!

Imprezy firmowe to nie tylko forma nagrody dla pracowników czy dodatkowy element pozapłacowego pakietu korzyści – przynoszą też korzyści w postaci integracji zespołu. To wydatek, który warto ponieść, zwłaszcza, jeżeli taka impreza będzie dobrze zorganizowana. Imprezy firmowe to nie tylko forma nagrody dla pracowników czy dodatkowy element pozapłacowego pakietu korzyści – przynoszą też korzyści w postaci integracji zespołu. To wydatek, który warto ponieść, zwłaszcza, jeżeli taka impreza będzie dobrze zorganizowana.

Czytaj więcej