Program do faktur - wersja sieciowa online

Prowadząc przedsiębiorstwo nie sposób uniknąć formalności związanych ze sprzedażą towarów i sekwencyjnego prowadzenia kartotek klientów, produktów oraz świadczonych usług. W tym i nie tylko w tym zakresie za pewne pomocnymi okażą się więc cechujące się intuicyjną obsługą, nieskomplikowane i łatwe w instalacji programy do wystawiania faktur, szybkiego generowania nowych ofert lub też zamówień dla klientów.

Decydując się na zakup programu Faktura Small Business lub też Faktura Small Business Handel, które oferuje nam firma MEGA-TECH, warto wiedzieć, że istnieje również ich wersja sieciowa, niosąca spośród naprawdę wielu korzyści, przede wszystkim możliwość dostępu kilku osób do jednej, regularnie aktualizującej się bazy, a co za tym idzie - pozwolenie na pracę na kilku stanowiskach. Każde ze stanowisk może mieć inne uprawienienia, gdyż każdemu użytkownikowi możemy dać lub zablokować dostęp do różnych funkcji. Dzięki temu rozwiązaniu wielu pracowników może w tym samym czasie realizować wszystkie czynności w programie, co nie tylko przyspiesza i usprawnia cały proces, ale również zapobiega ewentualnemu wprowadzeniu do bazy zdublowanych danych czy dokumentów.

Standardowa wersja sieciowa online pozwala na podłączenie nieograniczonej liczby stanowisk roboczych, co zwiększa elastyczność i kontrolę nad prowadzonym przedsiębiorstwem. Ważną zaletą tej wersji jest także to, że wszystkie dane umieszczane są na jednym, centralnym serwerze sieciowym, co w przypadku awarii pojedynczego stanowiska, chroni przed utratą danych w centralnej bazie. Stanowiska z zainstalowanym programem do faktur online korzystają z tej bazy za pośrednictwem internetu, musza więc posiadać aktywne połączenie do pracy. Brak takiego dostepu jest jednak dzisiaj rzadkością. Aby uruchomić wersję sieciową online, wystarczy zakupić, najlepiej od razu przy skaładaniu zamówienia na licencję interesującego nas programu, bazę danych MySQL i skontaktować się z firmą MEGA-TECH, która po otrzymaniu wpłaty, prześle na wskazanego maila szczegóły konfiguracji. Proces uruchomienia i wdrożenia jest szybki i stosunkowo prosty, niewymaga od kupującego żadnej technicznej wiedzy informatycznej. 

Przy obecnym rozpowszechnieniu szybkich łączy sieciowych, w tym także działających w technologii GSM i globalnego dostępu do Internetu warto rozważyć sieciowy model dostępu do aplikacji fakturującej.