Aminos kokosowy - lepsza alternatywa dla sosu sojowego?

Aminos kokosowy jest sosem powstałym z połączenia dojrzewającego w beczkach soku zebranego z kwiatów palmy kokosowej oraz suszonej na słońcu soli morskiej. Uważany jest za świetny zamiennik tradycyjnego sosu sojowego dla osób, które eliminują ze swojej codziennej diety soję, produkty glutenowe oraz nadmiar sodu.W smaku do złudzenia przypomina sos sojowy, przez co jest idealny w daniach kuchni azjatyckiej. Jest również coraz popularniejszy wśród osób ,które dbają o zdrową dietę.Czy jednak faktycznie jest zdrowszą alternatywą dla sosu sojowego?

Czytaj więcej
Kręć kilometry po technologię i rozpocznij rowerową rewolucję w Polsce

Fundacja Allegro All For Planet po raz 6. zaprasza do wzięcia udziału w największej w Polsce rywalizacji rowerowej i – od tego roku – także technologicznej. Nagrodą dla miast z największą liczbą przejechanych kilometrów są eventy technologiczne dla mieszkańców. W trakcie Allegro Tech Days będzie można np. zbudować robota z klocków lub przetestować jeden z innowacyjnych gadżetów dla rowerzystów. W tym samym czasie odbywać się będą 24-godzinne maratony kodowania – dzięki pracy programistów miasta otrzymają narzędzie, które pozwoli im budować infrastrukturę rowerową w Polsce.

Czytaj więcej
Wydrukowany samochód

Ekologiczny a także nowoczesny samochód drukowany w 3D będzie szybki a także lekki. przez wzgląd na niewysoki poziom spalania uchodzić ma za auto ekologiczne. Mowa tu o Shell Concept Car, którego części drukowane są w 3D.

Czytaj więcej
Gdańskie zabytki: ratusz

Dla licznej grupy podróżników, Gdańsk jest niezwykle ciekawym celem wycieczki. Pobyt w tym mieście to wyjątkowa szansa dla tych gości, którzy pragną nacieszyć się spotkaniami z cennymi zabytkami. Na brak skarbów dawnego budownictwa nie można tutaj narzekać. Na jakie budowle warto zwrócić największą uwagę?

Czytaj więcej
Osuszacze w procesach lakierowania sprawdzone rozwiązania

Do przeprowadzania procesów lakierniczych niezbędne jest wcześniej wytworzone sprężone powietrze. Od początku istnienia lakierni samochodowych, ich właściciele borykają się z problemem zanieczyszczonego sprężonego powietrza, będącego powodem plam, kraterów, wtrąceń czy utraty przyczepności. Kluczem do rozwiązania tej kwestii jest skupienie się nie tylko na jakości samego lakieru czy pistoletów lakierniczych, ale na procesie wytwarzania oraz dostarczania sprężonego powietrza.

Czytaj więcej
Mieszkanie z rynku pierwotnego

Większość z nas jeśli ma kupować coś trwałego preferuje przedmiot nowy od używanego. Podobnie jest w przypadku mieszkań. Jeżeli tylko mamy taką opcję to preferujemy nabyć lokal mieszkalny na rynku pierwotnym od takiego w którym ktoś wcześniej żył.

Czytaj więcej
Czy przeprowadzka kosztuje dużo?

Osoby zmieniające miejsce zamieszkania bez wątpienia borykają się z tematem oszacowania kosztów przeprowadzki. Zdecydowałem wobec tego napisać artykuł obejmujący kilka wartościowych porad ułatwiających wycenę kosztów przeprowadzki.

Czytaj więcej
Wakacje w domu mogą być ciekawe

Okres wakacji to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w ciągu całego roku. Jest tak przez wzgląd na szansę wyjechania na wypracowany odpoczynek.

Ale nie zawsze jest owa możliwość. Wtedy trzeba pomyśleć jak spędzić wolny czas, żeby mieć poczucie, że zrobiło się to prawidłowoUrlop w domu można spędzić w naprawdę interesujący sposób. Z pewnością odpowiednim sposobem na wakacyjną nudę jest spędzenie nocy w namiocie. Dla osoby, która nigdy nie nocowała w namiocie na pewno będzie to interesujące odczucie, a dodatkowo będzie można odpocząć od wysokiej temperatury w mieszkaniu.

W Polsce jest sporo stawów lub jezior. Wyprawa za miasto na jeden dzień nad okoliczną wodę też może uszczęśliwić zmęczonego pracą człowieka. Dobrze aby wolny czas spędzać z bliskimi ludźmi, ponieważ wtedy będziemy się czuli komfortowo i bez skrępowania. W wolnym czasie zwyczajnie wykonujmy to na co mamy chęć, nie przymuszajmy się do niczego.

Wakacje w domu nie muszą być nieciekawe. Wystarczy, że chwilę pomyślimy jak wykorzystać je w interesujący sposób.

Piękna mgławica na filmie od NASA

Parę dni temu zaczęło się świętowanie 26 rocznicy powstania Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Z tej szczególnej okazji NASA zaprezentowała zapierającą dech w piersiach, niezwykłą animację, przygotowaną na bazie oryginalnego zdjęcia, które zostało wykonane przez teleskop kilka dni wcześniej.

Czytaj więcej
Zbiorniki z tworzyw sztucznych producent

Zbiorniki produkowane z tworzyw sztucznych posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Używane są one powszechnie w przemyśle. Mogą być one wykonane w praktycznie dowolnym wymiarze oraz kształcie. Gdy chcemy zdecydować się na zakupienie takiego zbiornika, kluczowe jest wybranie odpowiedniego producenta – jak znaleźć odpowiednich fachowców?

Czytaj więcej
2045

W 2011 roku właściciel koncernu medialnego New Media Satrs, 35-letni Dmitrij Itskov założył program, nazywany „2045”. Jego celem jest przeniesienie do środka maszyny umysłu człowieka, co w założeniu ma zapewnić poszczególnym ludziom nieśmiertelność. Itskov do tego momentu ulokował w projekcie aż 1,43 miliarda dolarów, co z pewnością zatwierdza jego duże zaangażowanie w tak wyjątkową inwestycję. Jest on utwierdzony w przekonaniu o tym, że już za 30 lat każdy człowiek będzie mógł zdobyć nieśmiertelność - tezę tą wygłosił w filmie dokumentalnym realizowanym przez BBC.

Czytaj więcej
Klimatyzatory

Nastąpiły nowe czasy. Trudno by sobie wyobrazić nowoczesne budownictwo bez innowacyjnych rozwiązań. Zaledwie kilkadziesiąt lat temu upał dawał się we znaki ludziom którzy pracowali zarówno w biurach jak i mieszkańców zwłaszcza poddaszy, gdzie temperatury potrafią być nieludzkie.

Czytaj więcej
Jak nie popełniać błędów pisząc bloga

Obecnie bardzo dużo ma prywatnego bloga, niemniej jednak nie wszyscy blogerzy pomimo tworzenia ciekawych artykułów zyskuje sukces. Dzieje się tak zazwyczaj z małego przykładania uwagi do drobnych kwestii, często czysto technicznych, których usprawnienie zdołałaby podwyższyć szanse na powodzenie bloga o nawet pięćdziesiąt procent!

Czytaj więcej
Model 3 od Elona Muska

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami Elona Muska, w końcu nadszedł ten moment, gdy Tesla zaprezentowała projekty długo oczekiwanego Modelu 3. Konstruktorzy przypuszczają, iż zdobędzie on serca wszelkich wielbicieli elektrycznych samochodów zarówno w USA, jak i w pozostałych częściach świata.

Czytaj więcej
Mieszkanie - ciasne lecz własne

Typowy Polak wstępuje na rynek nieruchomości mniej więcej w 30 roku życia. Powiązane jest to zazwyczaj z usamodzielnieniem i potrzebą założenia rodziny. Wybór propozycji jest duży. Dla lubiących ciszę i spokój - przytulne osiedla na obrzeżach, dla amatorów miejskiego zgiełku na pewno znajdzie się coś w scisłym centrum. Od kawalerki na parterze, po apartament z zapierającym dech widokiem. Każdy wyszuka własne M dla siebie. Każdy także zmierzy się z dylematem: nabyć, bądź wynająć?

Czytaj więcej
Ksero - ostatnia deska ratunku dla studentów !

Nie ma chyba osoby, która nie widziałaby regularnie pojawiających się kolejek przed punktami ksero znajdującymi się w okolicach uczelni lub akademików. Stoją w nich głównie młodzi ludzie – studenci, którzy przygotowują się do egzaminów semestralnych. Niejedna z osób obserwujących to cykliczne zjawisko zastanawia się dlaczego zamiast uczyć się w akademickich pokojach stoją w tych niemałych przecież kolejkach.

Prawda jest taka, że kto studiował ten od razu zna odpowiedź na to pytanie. Bowiem każdy student lub absolwent wie, że najlepiej uczy się z własnoręcznie stworzonych notatek. Mimo to nie każdy uczestniczy we wszystkich wykładach, czy ćwiczeniach i nie zawsze ma możliwość ich skrupulatnego robienia. Jednak nic straconego, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto był na wykładzie i podzieli się swoimi notatkami z kolega znajdującym się w pilnej potrzebie. Właśnie w tym momencie do gry wchodzą nieśmiertelne punkty ksero. Większość studentów przed sesją zaczyna gromadzić materiały, czy to swoje, czy swoich kolegów z grupy i wrzuca do internetowej wyszukiwarki takie hasła jak, przykładowo: „ksero warszawa tanio”, po to, by przy kopiowaniu notatek nie zbankrutować i móc te środki przeznaczyć na świętowanie po zaliczonych egzaminach. Wiadomo także, że studenci nie mają czasu na przeczytanie wszystkich książek, które mogłyby być przydatne do zaliczenia egzaminu. W takiej sytuacji również potrzebny jest niezawodny punkt ksero, by z wypożyczonej książki skopiować tylko wyselekcjonowane fragmenty i na nich skupić swoją uwagę podczas nauki.

Niejednym z obserwujących rosnące kolejki wydaje się, że to strata czasu, ponieważ wszystkie informacje można znaleźć w Internecie. Nic bardziej mylnego! Wykładowcy często tak układają swoje monologi, by wpleść w nie informacje, których nie znajdzie się tak łatwo w sieci, a właśnie o takie szczegóły lubią pytać najbardziej podczas przeprowadzanych egzaminów. Tak więc niech żyją punkty ksero, a zwłaszcza te tanie, które pozwalają na kopiowanie stron bez obaw o zrujnowanie studenckiego portfela.

Wirtualna biblioteczka

Tak wiele zajmujących książek, a tak mało czasu na ich czytanie. I tak mało miejsca. W małym mieszkaniu nie mamy miejsca, żeby wyposażyć sobie bogatą bibliotekę. Szczęśliwie nawet nie posiadając jej, możemy cieszyć się dobrą literaturą. I nie myślę tutaj o pożyczaniu książek.Nieważne czy czytujesz klasykę, czy jedynie nowości wydawnicze, kryminały i książki psychologiczne czy biograficzne lub horrory, zawsze znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Potrzebujesz tylko przestrzeni, żeby je wszystkie zmieścić. Lecz kto powiedział, że winna to być przestrzeń namacalna?

Czytaj więcej