Datarino efektywne wykorzystanie Big Data

W dzisiejszych czasach gromadzenie i analiza danych jest codzienną praktyką wielu firm, które chcą dążyć do jak największej efektywności w biznesie. Wśród zalet wykorzystania Big Data można wymienić m.in.: lepszą organizację pracy czy polepszenie komunikacji z konsumentami, jednak kluczowym aspektem wdrożenia tego typu usług jest wzrost efektywności biznesu.

Czytaj więcej
Zakupy online z dostawą do domu

Zakupy z wykorzystaniem internetu to coraz bardziej uznany sposób na uniknięcie dla poniektórych tego przykrego obowiązku, jakim jest zdobywanie koniecznych towarów. Takie zakupy są niewątpliwie nie tylko nadzwyczaj praktyczne dla konsumenta, lecz pozwalają niejednokrotnie dotrzeć do artykułów, do jakich nie mamy łatwego dostępu w tradycyjnej sprzedaży.

Czytaj więcej
Kampanie AdWords jak tworzyć

Każda z firm chce, aby płatne kampanie AdWords przynosiły jak największe zyski oraz świetne wskaźniki konwersji. Jednak osiągnięcie takich rezultatów jest efektem właściwie zoptymalizowanej reklamy, która zachęca użytkowników do podjęcia działania. Czym się kierować, aby okazała się ona skuteczna i odpowiednia dla internautów – a przede wszystkim zgodna z wytycznymi Google?

Czytaj więcej
Na czym polega szyfrowanie SSL

Każdy kto choć raz logował się do bankowości internetowej lub robił zakupy w sklepie internetowym miał do czynienia z szyfrowaniem SSL. Być może nie zauważył przedrostka httpS://, być może nie weryfikował certyfikatu ukrytego pod małą kłódeczką przed adresem strony, ale może być pewny, że jego dane były przesyłane w sieci w sposób bezpieczny, zaszyfrowany i trudny do odczytania.

Czytaj więcej
Najlepszy polski start-up pojedzie do Londynu

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), zrzeszający niemal 200 podmiotów sektora nowoczesnych usług biznesowych, organizuje konkurs ABSL Strat-Up Challenge, którego zwycięzca pojedzie na prestiżowy Polish Tech Day odbywający się 16 czerwca w siedzibie Google w Londynie.

Czytaj więcej
Kreator stron internetowych dostępny na pl.mfirma.eu

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie dobrze prosperującą firmę, nieposiadającą własnej strony internetowej. Nie każdy jednak zna trudny język html, umożliwiający stworzenie strony internetowej od podstaw. Dla tych, którzy nie są profesjonalnymi programistami, stworzono kreator stron internetowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, do stworzenia profesjonalnie wyglądającej strony nie jest konieczna znajomość programowania. Od teraz każdy może stworzyć swoją własną stronę bez żadnych trudności.

Czytaj więcej
Jak nauczyć się tworzenia stron www?

Tworzenie stron www to przydatna umiejętność, która znacząco podnosi kwalifikacje zawodowe i pozwala na zdobycie dobrze płatnej pracy. Jak nauczyć się tworzyć przejrzyste i responsywne witryny, a także przygotować własne portfolio? Czy zdalny bootcamp, w którym możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie to dobry pomysł?

Czytaj więcej
Dropshipping - na czym polega

Zakupy przez Internet to domena XXI wieku. Portale aukcyjne, ogłoszeniowe pełne ofert sprzedaży e-sklepów a także sklepy internetowe cieszą się wielką popularnością a internetowi sprzedawcy poszukują coraz nowszych rozwiązań e-sprzedaży.

Czytaj więcej
3 tegoroczne trendy w pozycjonowaniu na Śląsku i nie tylko. Jakie działania przyniosą realne efekty w 2017 roku?

Choć wydawać by się mogło, że pozycjonowanie to wciąż ten sam długotrwały i złożony proces, pojawiające się trendy w SEO każdego roku dotyczą także tego działania. Ulepszenia, wprowadzenia i zwrócenie uwagi na pojedyncze aspekty pozycjonowania przyczyniają się zwiększenia jego efektywności, a tym samym – popularności. SEO-wco! Na czym powinieneś w tym roku zawiesić oko, pozycjonując strony internetowe na Śląsku i nie tylko?

Czytaj więcej
Hashtagi w marketingu

Hashtagiem określane jest słowo poprzedzone znakiem # (z angielskiego hash). Polega to na tym, że za pomocą jednego kliknięcia w wybrany hashtag jesteśmy przenoszeni do wszelkich artykułów, rozmów, postów, które zostały nim oznaczone.

Czytaj więcej
YouTube Kids już w Polsce - wyjątkowe treści dla całej rodziny

Ponad 70 miliardów wyświetleń, takim wynikiem może pochwalić się aplikacja YouTube Kids, która od dzisiaj jest już dostępna w Polsce. YouTube Kids dostarcza całym rodzinom bogactwo wyjątkowych treści, a także możliwość bezpiecznego ich odkrywania – dzięki zaawansowanym algorytmom oraz rozbudowanym opcjom kontroli, to rodzice mogą wybrać treści, które ogląda ich dziecko.

Czytaj więcej
Jak to jest z tym free-to-play?

W ekspresowym tempie pojawiają się w ostatnim czasie wszelkie free-to-play online. Podobnie prędko okazało się, że spora część z nich może i jest free-to-play, ale pay-to-win. Mikropłatności są dla graczy błyskawicznymi drabinkami do najlepszego sprzętu, najlepszych postaci, najlepszych umiejętności, czyli równocześnie – do samego wierzchołka tabeli wyników.

Czytaj więcej
Niebezpieczeństwa w internecie

Jednym z najistotniejszych problemów, z którymi boryka się dzisiejszy świat są cyberataki, jakie przynoszą ze sobą gigantyczne niebezpieczeństwo dla każdego. Pomocą w walce ze wspomnianym niebezpieczeństwem jest rozkwit technik, powiązanych z AI - sztuczną inteligencją. Przynoszą one nadzieję na skuteczne przeciwdziałanie atakom w cyber przestrzeni, jakich obecnie jest coraz więcej.

Czytaj więcej
Platforma EBI24. E-faktury najnowszej generacji

Elektroniczne zarządzanie fakturami nieuchronnie zastąpi papierowy obieg dokumentów, bo jest po prostu wygodniejsze i oszczędniejsze. W krajach europejskich już blisko 80 proc. przedsiębiorców używa e-faktur. Polska również pod tym względem goni Europę, zwłaszcza że dostępne są coraz bardziej zaawansowane narzędzia takie, jak platforma EBI24.

Czytaj więcej
Baza konferencji marketingowych

Jeśli ktoś jest zainteresowany wzbogacaniem kompetencji na temat promocji i oczekuje przy tym profesjonalnych źródeł, wcześniej czy później z pewnością postanowi brać udział w konferencjach marketingowych. Właśnie w trakcie takich eventów omawiane są najnowsze mody, wnioski badań, wyjątkowe sukcesy i wyjątkowo imponujące doświadczenia. Jednak wynajdywanie polecanych eventów staje się prostsze i skuteczne jedynie wtedy, kiedy dysponuje się dobrym narzędziem - takim, jak baza konferencji marketingowych na kreatorzy.eu.

Czytaj więcej
Internet - czy można go zepsuć?

Chociaż zdaje się niemożliwe, by globalna sieć przestała funkcjonować, ledwie kilka dni temu miał miejsce naprawdę spory kryzys. Mało brakowało, by ogrom najbardziej popularnych stron internetowych zwyczajnie przestało funkcjonować. Powodem tego zamieszania była na pozór mało istotna decyzja dewelopera z Ameryki Azer Koçulu, jaki postanowił anulować jeden przygotowanych przez siebie modułów JavaScript, składający się z jedynie 11 linijek kodu.

Czytaj więcej