Czym układy rozruchowe?

Kiedy patrzymy na dane urządzenie, niezależnie jak proste w konstrukcji bądź jak bardzo złożone ono jest, najczęściej bierzemy pod uwagę jedynie pełną strukturę całościową - czyli kompletne urządzenie, które widzimy. Nie zastanawiamy się raczej, jak wiele elementów, sterowników, kontrolerów czy współdzielni musi znajdować się pod tym mechanicznym bądź elektrycznym pancerzem, aby wszystko razem współgrało i funkcjonowało w oczekiwany sposób.

Pełnej wiedzy doświadczają specjaliści, którzy zajmują się tego rodzaju komponentami na co dzień. Firma Schneider Electronic oferuje swoim Klientom szeroki wachlarz produktów i usług specjalistycznych. Znajdziemy tutaj między innymi urządzenia służące do automatyki i sterowania procesami, rozdzielania energii jak i różnego rodzaju podzespoły: suwnice, dźwigi, sterowniki HVAC, system sterowania dla aplikacji pompowych, przekaźniki przeciążenia, termiczne, elektroniczne, styczniki, włączniki, wyłączniki, podzespoły ochronne jak i układy rozruchowe.

I to właśnie o układach rozruchowych chciałbym tutaj napisać kilka zdań. Układy rozruchowe, w najprostszych słowach ujmując, służą do zainicjowania oczekiwanego procesu. jeżeli mamy do czynienia na przykład silnikiem spalinowym, to jest to układ, który umożliwiaj rozruch owego silnika i tym samym rozpoczyna jego pracę. Tyczy sie to nie tylko silników, ale także wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Każdy system potrzebuje układu rozruchowego dla jego uruchomienia. Oferta układów rozruchowych jest bardzo szeroka. Możemy się z nią zapoznać na stronie producenta Schneider Electric. Znajdziemy wśród niej jak najbardziej wyspecjalizowane moduły, dokładnie takie jakie niezbędne są w zaplanowanym [przez nas systemie. Mogą to być zarówno styczniki rozruchowe i nawrotowe, bezpośrednie układy rozruchowe, układy rozruchowe w obudowach, układy łagodnego rozruchu, podzespoły ochronne, przekaźniki termiczne,(w tym elektroniczne), termistorowe moduły ochronne czy wyłączniki silnikowe.

Ze względu na szeroką ofertę różnorodnych podzespołów, przed zakupem, warto skorzystać z fachowej pomocy i doradztwa.