Druk i nie tylko. Możliwości urządzeń wielofunkcjnych

Drukarka to urządzenie, które jest praktycznie w każdym domu i firmie. Warto jednak podkreślić, że obecnie coraz częściej klienci decydują się na urządzenie wielofunkcyjne. Czym różni się ten sprzęt od zwykłej drukarki? Przede wszystkim ma szerszy wachlarz funkcji, które przydadzą się zarówno w domu, jak i w firmie. Dowiedz się więcej, jakie możliwości oprócz drukowania ma urządzenie wielofunkcyjne.

Urządzenie wielofunkcyjne – co to takiego i jakie ma funkcje? 

Drukarka to podstawowy sprzęt, który wykorzystuje się do wielu prac biurowych. Obecnie jednak chcemy, aby urządzenia były jak najmniejsze i posiadały jak najwięcej funkcji, dlatego też wiele osób decyduje się na urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko drukuje. Oczywiście wszystko zależy od wybranego modelu, jednak kolejną funkcją jaką zazwyczaj posiada jest skanowanie. Dzięki temu, że sprzęt ma także wbudowany skaner, można szybko np. zeskanować zdjęcie, a następnie je wydrukować. To również bardzo ekologiczne rozwiązanie, które pomaga digitalizować dokumenty i drukować tylko w razie konieczności. Ponadto, urządzenie wielofunkcyjne może także posiadać funkcję kserowania. Oprócz tego, niektóre urządzenia wyposażone są w funkcję faksowania. Nic dziwnego, że sprzęt ten cieszy się tak dużą popularnością – ilość funkcji w jednym urządzeniu z pewnością jest kuszącą opcją.

Jakie zalety mają urządzenia wielofunkcyjne?

– "Oprócz tego, że popularność urządzeń wielofunkcyjnych z pewnością wynika z zakresu ich możliwości, to warto podkreślić, że urządzenia te często są wybierane także ze względu na rozmiar. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, aby sprzęt zajmował niewiele miejsca, dlatego też decydują się na wielofunkcyjne urządzenia, które wymagają małej przestrzeni" – podkreśla specjalista z firmy ZiZaKo z Krakowa. 

Przemawia za tym także to, że jest to także rozwiązanie ekologiczne. Oprócz tego, że urządzenia wielofunkcyjne zajmują mniej miejsca to również zużywają mniej energii oraz mniej materiałów potrzebnych jest do ich produkcji. Zaletą, której nie można pominąć jest także koszt zakupu tego sprzętu – jest on niższy w porównaniu z kosztem zakupu drukarki, kserokopiarki, skanera i faksu. Jest to istotne zarówno dla kupujących urządzenie wielofunkcyjne na potrzeby prywatne, jak i tych, dokonujących zakupu do firmy. Ponadto, warto także podkreślić, że z reguły sprzęt ten jest także stworzony do dużej eksploatacji, dlatego też sprawdzi się zarówno w domowym biurze, jak i w firmie.