Jakich funkcji nie znamy w smartfonach?

Mogłoby się wydawać, że przeciętny użytkownik telefonów komórkowych zna ich wszystkie funkcje i aplikacje. Jednak nic bardziej mylnego. Duża ilość praktycznych rozwiązań została starannie ukryta, czy też zakamuflowana – niekoniecznie przez producentów ale również przez rozwiązania systemowe.

Zmiany na ekranie

Takie opcje znajdują się w zakładkach takich jak Wprowadzanie czy Rysowanie. Możliwe jest włączenie funkcji która pokazuje dotknięcia ekranu – wówczas, kiedy klikniemy w konkretne miejsce na smartfonie to podświetla się ono przez chwilę. W tych samych segmentach można dodatkowo zmienić układ strony – na przykład tekst który widniał z lewej strony można wyrównać do lewej. Niewątpliwie bardzo użyteczną opcją jest alternatywa zmiany animacji na wyświetlaczu. Dzięki temu możemy zmienić szybkość animacji okna wyświetlacza, sam czas trwania animacji i jej przejście. Jeśli jesteśmy w stanie zmienić ich tryb, tak samo możemy je wyłączyć – co znacznie przyśpieszy pracę telefonu.

Lokalizowanie telefonu

W wielu telefonach nowej generacji opcja zdalnego  zlokalizowania telefonu powinna być włączona od razu czy też automatycznie. Jednak niektóre telefonu nie mają domyślnie włączonej tej funkcji. Wchodząc do Ustawień Google w zakładkę Bezpieczeństwo, możemy sprawdzić czy opcja ta jest aktywowana. Korzystając z menadżera urządzeń systemu Android powinna znajdować się aktywna funkcja „Zlokalizuj zdalnie to urządzenie”. Wtedy w przypadku zgubienia telefonu, udostępniona została opcja zlokalizowania telefonu za pomocą strony Google w podstronie Android/ Devicemanager. Można szczerze przyznać, że dokładność tej funkcji jest bardzo dokładna. Jeśli ktoś nie lubi być śledzony, można również tę opcję wyłączyć w tym samym miejscu w panelu na stronie Google.

Każdy telefon, nawet tani smartfon posiada ukryte funkcje ułatwiające korzystanie z urządzenia. Lokalizowanie telefonu czy wyłączenie opcji animacji, które przyśpieszają pracę telefonu, to tylko jedne z nielicznych ukrytych opcji. Wystarczy skorzystać z poradników w Internecie lub zasięgnąć porady u osoby, która obsługę systemów operacyjnych ma opanowaną do perfekcji.