Zawirowanie na rynku systemów mobilnych

Pewnie nie każdy posiada, niemniej zapewne każdy wie czym jest komputer bądź laptop. Sprzedaż tych urządzeń nieprzerwanie się rozwija.

W przypadku tych urządzeń można zobaczyć istotną przewagę Windowsa 10 w charakterze systemu operacyjnego. Zyskują na popularności laptopy z ekranem dotykowym czy komputery All-in-one. Jednak w przypadku tych urządzeń obsługa Windowsa 10 za pośrednictwem ekranu dotykowego w niewielkim stopniu przypomina obsługę Androida, który dla smartfonów oraz tabletów sprawdza się bardzo dobrze. Dodatkowo ilość aplikacji Windowsa 10 równa się z Androidem.  Mając na uwadze urządzenia mobilne które posiadają dotykowy ekran aż około 85% obsługiwanych jest za sprawą Androida. O ile Windows 10 dominuje w sprzętach stacjonarnych tak Android posiada ugruntowaną pozycję w sprzętach mobilnych.

Wkrótce sytuacja ta może ulec zmianie. Jakiś czas temu powstał projekt Remix OS. Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryje się Android 5.0 Lollipop, który został zmodyfikowany w taki sposób, aby łudząco identyfikować się do Windowsa 10. Wzornictwo zwykłego Windowsa wraz z całą ergonomią Androida przypuszcalnie stanie się idelanym połączeniem.

Z jednej strony jest wypróbowany i lubiany przez miliony odbiorców Android. System intuicyjny, prosty i funkcjonujący na słabszych konfiguracjach. Z drugiej strony jest stylistyka oraz pewna część obsługi niesamowicie przypominającą Windowsa, czyli identyczny system, który jest zainstalowany niemal w każdym domu na komputerze i laptopie. Takie zestawienie może trochę zachwiać teoretycznie pewną pozycję Windowsa.