Playstation czy Xbox?

Dwie najpotężniejsze konsole na rynku i nieprzemijający dylemat: Xbox czy PlayStation? Tą zagwozdkę bez wątpienia można nazwać klasyką gatunku. Niemal każdy kto interesował się tematem gier czy też konsol lub zwykły rodzic pociech które lubią gry, miał do czynienia z podobnym wyborem. Na rynku tak de facto nie ma lepszego wyboru, a bynajmniej inne dostępne oferty nie mają takiego potencjału jak Microsoft lub Sony.

Historia uwidocznia, że w wyścigu obu producentów bywało różnie. Początkowe generacje konsol to bezapelacyjny triumf PlayStation. W następnych generacjach Amerykanie nieznacznie podgonili. W momencie, kiedy Sony przedstawiło Kinect Move wydawać się mogło, iż to będzie solidny cios dla Microsoftu. Nic bardziej mylnego. W kontrofensywie wprowadzony do sprzedaży Xbox360 posiadał kinect’a, który odczytywał ruchy całego ciała, a nie jak w przypadku PlayStation 3 tylko ruchy kontrolera umieszczonego w ręku.

Najnowsza generacja urządzeń obu firm nie miała tak klarownych różnic pomiędzy sobą. Jedynie szczegóły odróżniały oba produkty, chociaż w aspekcie programowym i sprzętowym lepsze okazało się PlayStation 4. Pomimo prowadzenia w pojedynku z Xbox One Japończycy nie przestali zaskakiwać i w dalszym ciągu pracują nad modyfikacjami PlayStation. Nowe ulepszone PS nazwano PlayStation 4,5 i ma być swoistą wzmocnioną wersją swojej poprzedniczki. Przede wszystkim konsola ma być lepsza sprzętowo co dało możliwość na wyświetlanie gier w jakości 4K. Konsola ma być w pełni kompatybilna z goglami Playstation VR. W sprzedaży pojawi się nie prędzej niż w IV kwartale 2016r.