Właśnie wymieniliśmy grzejniki

Współczesne grzejniki łączą w sobie kilka funkcji – ogrzewają, zatrzymują ciepło w domu, a także zdobią. Grzejniki kanałowe na dodatek są bardzo dyskretne, bo można je umieścić w podłodze. Z kolei w loftowych grzejnikach Terma Technologie Ribbon czy soczyście barwnych grzejnikach łazienkowych Brem Cross można się po prostu zakochać.

Jak zatrzymać ciepło w domu?

Zatrzymać ciepło w domu możesz domowymi sposobami...

  1. Uszczelniając okna.

  2. Uszczelniając drzwi wejściowe - aby ciepło nie uciekało na zewnątrz.

  3. Nie zasłaniając kaloryferów meblami oraz zasłonami - bo kiedy zasłony sięgają do ziemi, ciepłe powietrze nie rozchodzi się po pokoju, ale krąży między grzejnikiem a oknem.

  4. Utrzymując optymalną temperaturę, czyli ok. 21 st. C – bo przy wyższej z mieszkania uchodzi około 15% ciepła.

  5. Podkręcając kaloryfery – nocą albo kiedy mieszkanie jest puste.

  6. Zakładając ekrany zagrzejnikowe ze stryropianu i srebrnej folii – zapobiegające wnikaniu ciepła w ścianę za grzejnikiem.

  7. Wietrząc mieszkanie krótko, ale intensywnie.

  8. Wymieniając okna na szczelniejsze.

  9. Ocieplając pojedynczą szybę arkuszem z bezbarwnej folii.

  10. A także... wymieniając grzejniki.

Grzejniki kanałowe – dyskretne i efektywne

Doskonałym pomysłem na zatrzymanie ciepła w domu jest wymiana grzejników na efektywniejsze. Na przykład na grzejniki kanałowe – doskonale ogrzewające dom, a równocześnie chroniące przed napływem chłodnego powietrza z tarasów, balkonów oraz werand. Są poza tym dyskretne – nie trzeba ich montować w ścianach. Montuje się je w kanale podłogowym, pozostawiając jedynie widoczną elegancką kratkę aluminiową – drewnianą lub ze stali nierdzewnej, komponującą się z aranżacją pomieszczenia. Grzejnik kanałowy jest też świetnym uzupełnieniem ogrzewania podłogowego. Instalowany w najchłodniejszych miejscach (ściana pod oknem, podłoga, przy drzwiach balkonowych albo ogrodowych) – działa najskuteczniej.

Sentymentalny styl retro i nowoczesny linearyzm

Ale grzejniki łazienkowe czy grzejniki pokojowe Wrocław nie muszą być tylko dyskretne. Nie muszą tylko zatrzymywać ciepła. Współczesne grzejniki łączą funkcjonalność z estetyką. Spełniają więc wiele funkcji. Synkretycznie zaspokajają różne potrzeby, realizując postmodernistyczny trend schyłku stylów, łączenia różnych funkcji, estetyk, gatunków. Bo żyjemy szybko, chcemy coraz więcej korzystać z życia. Pragniemy, aby grzejnik był nie tylko zwykłym kaloryferem, nie tylko zjawiskowo zatrzymywał ciepło, ale był także dekoracyjną rzeźbą. Rzeźbą nawiązującą do różnych stylów:

  • eleganckiego empiryzmu – chromowany grzejnik łazienkowy Radox Empire

  • sentymentalnego stylu retro – grzejnik żeberkowy Irsap Tesi

  • jeszcze bardziej sentymentalnego stylu retro - żeliwny grzejnik pokojowy AG Grzejnik Design Konstancja – reprodukcja z 1920 roku

  • nowoczesnego linearyzmu – inspirujący linią Radox Sera

  • fantazyjnej secesji - Grzejnik Sunerzha Elegy

  • abstrakcyjnego suprematyzmu – odważny w formie grzejnik pokojowy Maze Lakierowy

  • soczyście barwnego fowizmu – ekskluzywny grzejnik łazienkowy Brem Cross

  • stalowo-szklanego konstruktywizmu – szklany grzejnik Radox Nova Szklana Lusto

  • nowojorskiego loftu – niezwykle stylowy grzejnik Terma Technologie Ribbon