Akcesoria do telewizorów. Propozycje ofertowe

W XXI wieku nowoczesne telewizory umożliwiają nam oglądanie ulubionych filmów czy seriali oraz programów telewizyjnych w niespotykanej wcześniej jakości i wielkości obrazu. Płaskie telewizory gwarantują jakość porównywalną do jakości obrazu w kinie, ale sam telewizor dla wielu użytkowników to jednak zbyt mało i żeby jeszcze bardziej wpłynąć na jakość rozrywki, stosują odpowiednie akcesoria do tv. W naszym artykule przedstawiamy najczęściej stosowane akcesoria do telewizorów oraz tłumaczymy, na czym polegają ich zalety.

Uchwyty RTV do wieszania telewizorów na ścianie

Już od wielu lat w sklepach RTV można kupić już tylko telewizory, które posiadają płaskie ekrany. Z roku na rok zwiększa się także ich przekątna, a więc wielkość, co sprawia, że ustawienie takiego sprzętu na komodzie często wiąże się z tym, że oprócz telewizora nie ma już na komodzie miejsca na nic innego. Rozwiązaniem takiego problemu, ale również doskonałym sposobem na zwiększenie swoich doznań związanych z oglądaniem filmów, programów tv czy sportu, jest zawieszenie swojego telewizora na ścianie w pokoju. W tym celu konieczne jest zastosowanie specjalnie do tego celu stworzonych uchwytów RTV, które dają nam pewność, że zawieszony telewizor na pewno będzie bezpieczny. Tego typu akcesoria do tv, oprócz znacznej oszczędności miejsca, dają nam możliwość powieszenia telewizora na dowolnej, wygodnej dla nas wysokości. Na co należy zwrócić uwagę wybierając odpowiednie do powieszenia swojego telewizora na ścianie uchwyty?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego Minido.pl, który specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów gamingowych, ale także akcesoriów do telewizorów, laptopów czy smartfonów: "Wybierając uchwyt RTV do zawieszenia telewizora na ścianę, musimy go właściwie dobrać do przekątnej ekranu oraz jego wagi. Każdy producent uchwytów RTV określa ich maksymalne możliwe obciążenie. Innym wyzwaniem jest jeszcze dobór właściwego rozmiaru mocowania, który jest określany standardami VESA. Żeby dobrać właściwy uchwyt do telewizora, musimy znać odległość pomiędzy znajdującymi się w nim uchwytami montażowymi. Uchwyt RTV musi mieć tę odległość taką samą. W ofercie naszego sklepu internetowego i stacjonarnego znajdują się również uchwyty RTV uniwersalne, które można ustawić w taki sposób, żeby za ich pomocą bez problemu dało się zawiesić telewizor o dowolnej odległości między uchwytami montażowymi".

Głośniki do telewizorów

Nowoczesne telewizory gwarantują niemożliwą do osiągnięcia wcześniej jakość obrazu, ale nie oznacza to, że odznaczają się także tak samo dobrą jakością dźwięku. Każdy miłośnik filmów marzy o tym, żeby stworzyć u siebie w domu prawdziwe kino domowe. W tym celu oprócz kupna dobrej jakości telewizora, niezbędne jest jednak zapewnienie sobie również odpowiedniej jakości dźwięku, czyli zakupienie dodatkowych głośników do telewizora. Nowoczesne głośniki przeznaczone do podłączenia do telewizorów są w stanie zagwarantować swoim użytkownikom wysoką, niemal nieskazitelną jakość dźwięku. Dzięki nim oglądając wysokiej jakości filmy z płyt Blu-Ray czy na jednym z wielu obecnie dostępnych portalu streamingowym, będziemy mieli możliwość pełnego wykorzystania jakości oferowanej przez użytkowany nośnik czy przez dostawcę. Głośniki przeznaczone do podłączenia do telewizora odznaczają się również bardzo estetycznym wyglądem, dzięki czemu mogą się także stać wartościowym elementem wystroju wnętrza. Można je również zastosować jako element swojego sprzętu grającego, tzn. podłączyć je do wzmacniacza, który będzie także sterował dźwiękiem z wieży Audio czy z gramofonu.

Anteny do odbioru telewizji naziemnej

W czasach, kiedy coraz większa liczba osób zamiast z telewizji kablowej czy satelitarnej, korzysta z usług portali streamingowych, albo ogląda filmy na nośnikach DVD lub Blu-Ray, zdarzają się przypadki, że żeby chociaż raz na jakiś czas obejrzeć jakiś ciekawy program w TV czy zawody sportowe, konieczne jest najpierw zapewnienie sobie możliwości korzystania, chociaż z telewizji naziemnej. W tym celu można np. kupić antenę do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Umożliwi nam ona na odbiór ogólnie dostępnych kanałów TV i to w bardzo dobrej jakości. Dobrej jakości anteny potrafią filtrować pojawiające się szumy oraz mają bardzo duży zasięg odbioru.

Oczywiście to jeszcze nie wszystkie popularne rodzaje akcesoriów do telewizorów. Można do nich dołączyć także np. różnego typu urządzenia peryferyjne, czyli m.in. odtwarzacze DVD i Blu-Ray, ale także piloty uniwersalne, które dają możliwość jednoczesnego sterowania telewizorem oraz wszystkimi podłączonymi do niego urządzeniami.