Kupujemy blender

Blender to sprzęt AGD, który winien znaleźć się w kuchni każdej gospodyni. Panie, które jak dotąd nie miały blendera nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak często mógłby okazać się przydatny.

Blendery mogą występować w dwóch postaciach: stojący kielichowy, który przydaje się przede wszystkim do koktajli jak również mniejszy ręczny z podłużną rączką do jakiej zazwyczaj możemy także doczepić końcówkę doskonałą do miksowania na przykład zup. Zdecydowanie preferuję ten drugi typ blendera, gdyż jest w większym stopniu wszechstronny.

Co możemy zrobić z pomocą tego blendera? Przede wszystkim: placki ziemniaczane, pesto, koktajle, pasty, surówki, musy, farsze, bitą śmietanę. Dzięki  niemu rozdrobnimy dodatkowo zioła lub składniki na zdrowy sos pomidorowy. Blender jest niezmiernie przydatny przy sporządzaniu przetworów. Przede wszystkim polecam go do przygotowywania surówek, bo z wykorzystaniem tego urządzenia możemy zaoszczędzić wiele czasu. Jeżeli chcemy naszym blenderem kruszyć także lód musimy wybrać model o sporej mocy. Jeżeli zdecydujemy się na końcówkę stalową będziemy mogli blendować gorące zupy. Blender jest bardzo prosty do umycia. Kolejną zaletą posiadania głównego pojemnika jest to, iż po zdemontowaniu reszty i zamknięciu go załączoną przykrywką można w nim trzymać czy transportować nasze potrawy przykładowo surówki.