Kupujemy drona

W mediach coraz częściej słyszy się o dronach, przede wszystkim w kontekście działań wojennych. W związku z tym nie każdy zdaje sobie sprawę, że te bezzałogowe (ze względu na niewielkie rozmiary) obiekty latające mogą mieć różne zastosowania i – co może być dla większości osób bardziej istotne – dzisiaj drona może kupić właściwie każdy.

Czym się kierować wybierając dron?

Podstawową kwestią jest odpowiedzenie sobie na pytanie w jakim celu się go kupuje. W przypadku osób, które chcą sprawić sobie produkt, który będzie wykorzystywany wyłącznie w celach rekreacyjnych można kupić jednego spośród tańszych dronów, należy jednak mieć na uwadze fakt, że sprzęt na pewno dostarczy rozrywki użytkownikowi, nie warto jednak liczyć na to, że wykonane zdjęcia będą wysokiej jakości. W sytuacji, w której dron ma być wykorzystywany przede wszystkim do robienia fotografii i nagrań z powietrza dobrze zdecydować się na urządzenie, którym można sterować za pomocą smartfona. Takie działanie umożliwia między innymi dron parrot oferowany przez sklep Wirolot. Wspomniane rozwiązanie jest niezwykle wygodne, bowiem umożliwia śledzenie bieżących ujęć oraz dostosowanie ich do oczekiwań osoby, która steruje urządzeniem.

O czym należy pamiętać

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na to jak długi może być maksymalny czas pracy drona (zwykle jest to kilkanaście minut dlatego jeśli ma pracować dłużej warto brać ze sobą dodatkową baterię) oraz sprawdzić parametry kamery, która jest w zestawie. Nie mniej istotne jest to z jakich materiałów został wykonany dron, ponieważ na pewno niejednokrotnie urządzenie zderzy się z drzewem, czy inną twardą powierzchnią. W takiej sytuacji jakość materiałów ma kluczowe znaczenie, dlatego też drony warto kupować od zaufanych sprzedawców, np. na stronie https://wirolot.pl.

Ceny dronów

Jeśli chodzi o ceny są one oczywiście bardzo różne. Najtańsze drony można kupić już za niewiele ponad 100 zł, należy jednak liczyć się z tym, że sterowanie takim urządzeniem może okazać się niemałym wyzwaniem (zwykle taki dron jest traktowany jak zamiennik sterowanego samolotu), ponadto sprzęt w tej kategorii cenowej zwykle nie posiada kamerki lub jest ona bardzo słabej jakości. Drony, na które warto zwrócić uwagę jeśli mają służyć przede wszystkim fotografowaniu znajdują się w przedziale cenowym 1000 - 4000 zł. Oczywiście na rynku są dostępne także urządzenia o wartości nawet kilkunastu tysięcy złotych, jednak jest to sprzęt profesjonalny i wyjątkowo kosztowny.