Kupujemy mały blender do kuchni

Blender jest niezwykle przydatnym urządzeniem w każdej kuchni. Zajmuje niewiele miejsca a używać można go na wiele sposobów. Na rynku dostępne są blendery kielichowe przeznaczone głównie do koktajli. Ich popularność powoli spada gdyż obecnie można kupić blendery o bardziej wygodnej konstrukcji.

Chodzi tu o blendery, które występują w dwóch wersjach. Mogą mieć zamykany pojemnik oraz możliwość połączenia nasadki z końcówką miksującą co jest szczególnie wygodne gdy chcemy rozdrobnić na przykład zupę w garnku. Z kolei blendowanie w zamkniętym pojemniku sprawdzi się zawsze wtedy gdy chcemy rozdrobnić coś półpłynnego. A do czego możemy używać blender w kuchni? Przyda nam się on wtedy gdy chcemy zrobić surówkę, posiekać natkę czy rozdrobnić składniki na sos pomidorowy.

Z jego pomocą przygotujemy placki ziemniaczane, naleśniki, bitą śmietanę, pesto, koktajle i musy owoce. Jest niezastąpiony do przygotowywania past do smarowania pieczywa. Rozdrabnianie trawa zaledwie kilkanaście sekund a samo mycie sprzętu też nie jest czasochłonne. Zależnie od marki i funkcji możemy obecnie kupić blender w przedziale cenowym od 50 zł do 250 zł. Warto wybrać ten z wysoką mocą, gdyż pozwala to na kruszenie lodu.