Kupujemy pralkę

Jak kupić dobrą pralkę? Dobra pralka to taka, która dokładnie spełnia nasze potrzeby. Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór od pralek najprostszych do tych bardziej zaawansowanych z komputerowymi wyświetlaczami.

Bardzo różne są też ich ceny. Możemy kupić pralkę za niecały tysiąc złotych ale też i taką za kilka tysięcy. Na wstępie powinniśmy zdecydować czy potrzebujemy pralki ładowanej w tradycyjny sposób czy ładowanej od góry. Te drugie zajmują mniej miejsca i sprawdzą się tam, gdzie brakuje przestrzeni od otwierania tradycyjnych drzwiczek. Warto wiedzieć o tym, że jeśli mamy bardzo małą łazienkę to możemy wybrać pralkę wąską o głębokości 39 cm.

Następnym krokiem powinna być decyzja o pojemności pralka. Osoba mieszkająca samotnie może z powodzeniem wybrać pralkę o ładowności 4, 5 kg. Dużej rodzinie z dziećmi z kolei przyda się pralka o ładowności 7 kg. Parametry na które warto zwrócić uwagę to także poziom hałasu i energooszczędność. Poleca się wybierać pralki o najwyższej klasie energooszczędności, choć są one nieco droższe. Wreszcie dochodzimy do najważniejszego czyli wyboru programów. Współczesne pralki mają nawet po kilkanaście programów jednak nie są one wszystkie potrzebne. Wystarczy pranie bawełny i syntetyków w różnych temperaturach, program do tkanin delikatnych i koniecznie program krótki.

A za co nie warto dopłacać? Przede wszystkim za elektroniczne gadżety. Zwykłemu użytkownikowi wystarczy niewielki wyświetlacz. Wiele osób myśli też, że im wyższe obroty wirowania tym lepiej. Specjaliści odzieżowi odradzają jednak wirowanie prania powyżej 800 obrotów bo niszczy to odzież.