Kupujemy okna PCV

Jak kupić dobre i niedrogie okna PCV? Okna PCV najlepiej jest kupować u lokalnych producentów, którzy od dawna istnieją na rynku. Omijać za to należy podejrzanie tanich dealerów jeżdżących po domach czy handlujących na targach.

Aby poznać orientacyjną cenę na okna należy wybrać się do biura obsługi z projektem domu albo samodzielnie pomierzonymi otworami. Najtańsze są okna białe. Jeśli zdecydujemy się na okleinę drewnopodobną z jednej strony dopłacimy 25% a kolor z dwóch stron to kolejne 25%.

Z dużymi dopłatami należy liczyć się wtedy gdy wybierzemy okna łukowe, trapezy, trójkąty, wstawimy sobie szprosy albo szyby antywłamaniowe. Jeśli mamy w domu okna tarasowe i zdecydujemy się na system przesuwny dopłacimy do nich jakieś 2000 zł. W ostatnim czasie na rynku coraz częściej pojawiają się potrójne szyby o lepszym współczynniku przenikalności cieplnej. Okna z takimi szybami są o 30% droższe od okien standardowych. Wybierając okna trzeba też zwrócić uwagę na profil. Ważne jest ile ma komór, jaka szerokość i jaki rodzaj stali zastosowano jako wzmocnienie. Ważne są także okucia. Tutaj istnieje możliwość zastosowania wielu niestandardowych rozwiązań jak na przykład specjalne okucia chroniące otwarcie okna przez dziecko.

Kupując okna należy szczegółowo wypytać o czas i zakres gwarancji. Montaż w stanie surowym zwykle jest gratis. Jeśli jednak wymieniamy okna w starym domu zwykle dodatkowo trzeba dopłacić 20-30 zł/mb liczony po obwodzie. Czas wykonania okien to zwykle 2-3 tygodnie. Przy ich zamawianiu trzeba zapłacić zaliczkę.