Kupujemy maszynę do szycia

Szycie na maszynie wraca dzisiaj do łask. Sklepy ze sprzętem AGD notują coraz większą sprzedaż maszyn do szycia. Współczesne maszyny do szycia różnią się bardzo od tych dostępnych jeszcze 20 lat temu. Mają bardzo dużą ilość przydatnych funkcji.

Maszyna do szycia może kosztować od 300 zł do nawet 10 000 zł. To jaką wybierzemy zależy od naszych potrzeb. Najprostsze maszyny występujące w promocja w supermarketach w cenach około 500 zł będą w zupełności wystarczające dla pań, które chcą coś skrócić, przerobić, uszyć poszewkę czy worek dla przedszkolaka. Osoby, które szyją częściej i tworzą odzież powinny wybrać już droższa maszynę z wieloma funkcjami albo maszynę komputerową.

Podstawowe funkcje, które przydadzą się każdemu to kilkanaście ściegów, w tym ściegi elastyczne, wolne ramię, szycie do tyłu, regulacja szerokości ściegu. Droższe maszyny zamiast chwytacza wahadłowego mają rotacyjny, która sprawia, że maszyna pracuje ciszej i łatwiej wymienia się szpulki. Ponadto mają przycisk start/stop, regulację prędkości, oświetlenie LED, automatyczne odcinanie i nawlekanie nici, regulowany docisk stopki. Zwykle ściegów jest kilkadziesiąt w tym duża część ozdobnych. Można też szyć podwójną igłą. Najdroższe maszyny mają komputerowy wyświetlacz i same potrafią do tkaniny dobrać rodzaj, szerokość ściegu i stopkę.

Jeśli ktoś chce szyć usługowo powinien zainwestować w droższą maszynę, która i tak nie będzie jedyną bo z pewnością trzeba będzie dokupić osobną maszynę owerlok.