5 powodów, dlaczego warto zainwestować w profesjonalną obsługę informatyczną firmy

Wciąż powstaje coraz więcej firm. Jak wiadomo korzystanie z nowych technologii jest obowiązkowe, co niestety nastręcza wielu problemów. Dlatego obowiązkowe wydaje się korzystanie z opieki informatycznej. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam 5 powodów, dlaczego warto skorzystać z outsourcingu IT?

Dla wielu rzecz najważniejsza – pieniądze

it firmyBądźmy szczerzy pieniądze w firmie rzecz ważna, dlatego trzeba optymalizować poziom wydatków. Zatrudnianie pracownika obsługującego systemy informatyczne firmy na etat do tanich nie należy, dlatego lepiej zdecydować się na outsourcing IT. Ponadto zatrudniając pracownika trzeba jeszcze ponieść koszty dodatkowe związane z jego szkoleniem, które również stanowi istotny wydatek dla budżetu firmy, a jak wiadomo tylko wykwalifikowany pracownik może zapewnić bezpieczeństwo informatyczne w firmie.

W twojej firmie działa kilka systemów – zatrudnij firmę zewnętrzną

Obecnie trzeba walczyć o potencjalnych klientów, jednocześnie jakość usług i szybkość ich wykonywania jest bardzo ważna, dlatego konieczne jest stosowanie nowoczesnych systemów, np. ERP, HRM, czy też CRM. Oczywiście, aby z nich korzystać trzeba przeszkolić pracowników. Dlatego niezwykle ważną rolę pełni tutaj opieka informatyczna firmy zewnętrznej, która będzie sprawować pieczę nad całą strukturą, wprowadzać modyfikacje, aktualizacje i nowe moduły. Jednocześnie ogranicza to ryzyko błędów w systemie.

Back up i archiwizacja danych

Pracownicy wykonujący swoje zadania często zapominają o wykonywaniu kopii zapasowej. W przypadku awarii systemu ich praca może zniknąć bezpowrotnie, a to generuje jeszcze większe koszty, gdyż trzeba ponownie wprowadzić dane, bądź zlecić firmie informatycznej odzyskanie tego, co da się jeszcze przywrócić. Wbrew pozorom utrata danych jest częsta. Wystarczy tylko, że pracownik przez przypadek ściągnie szkodliwe oprogramowanie, nie wspominając już o wirusie.

A skoro o wirusach mowa…

obsluga it firmaBardzo często zdarza się, że pracownik wykonując powierzone mu zadania ściągnie wirusa. Również bywa, że otworzy wiadomość, która zawiera szkodliwe oprogramowanie. Niestety konsekwencje tego mogą być ogromne. Otóż nie tylko zostanie uszkodzony system, czy też utracone dane. Niezwykle istotne informacje , często dane wrażliwe, mogą dostać się w niepowołane ręce, przez co firma naraża się na utratę wiarygodności, ale i zysków. Oczywiście rozwiązanie wydaje się tutaj być łatwe. Pozornie wydaje się, że wystarczy tylko ściągnąć antywirus, jednak antywirus antywirusowi nie równy, a jak wiadomo w pierwszej kolejności większość osób ściąga te darmowe, których ochrona jest raczej mierna. Dlatego, aby chronić cały system warto korzystać z opieki informatycznej. Wykwalifikowany pracownik wybierze najbardziej skuteczny program antywirusowy, dopasowany do potrzeb firmy, a jednocześnie zainstaluje go na wszystkich firmowych komputerach. Ponadto opieka informatyczna w tym zakresie może obejmować również szkolenia dla pracowników z bezpieczeństwa korzystania z sieci. Dzięki temu pracownicy uczuleni będą na najnowsze triki osób zajmujących się hakerstwem internetowym.

Prowadzenie strony internetowej

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności trudno wyobrazić sobie, że firma nie posiada strony internetowej, która oczywiście powinna być odpowiednio zaprojektowana i mieć czytelny interface. Pomimo tego, że istnieje wiele kreatorów stron internetowych, to samodzielne założenie owszem uda się, ale strona nie będzie atrakcyjna dla potencjalnego odbiorcy, czyli klienta lub kontrahenta. Firma informatyczna zajmuje się także zarządzaniem stroną internetową, czy też pocztą e-mail. Ponadto prowadzi opiekę informatyczną nad urządzeniami takimi jak drukarki czy komputery, a w razie konieczności dokonuje ich naprawy. Warto zauważyć również, że doradza ona również w zakupie najlepszego sprzętu. Może też reprezentować klienta w kontaktach z firmami , dostarczającymi internet.

Wybór firmy informatycznej, która sprawuje opiekę informatyczną jest kluczowy dla rozwoju działalności. Działania w ramach outsourcingu mogą być prowadzone częściowo albo całościowo.