Internet poza Unią Europejską

Polski startup oferuje dostęp do sieci, tańszy nawet o 95% od stawek roamingowych!

Każdy, kto choć raz wyruszył w podróż poza granice Polski z pewnością zdaje sobie sprawę, że połączenie z siecią, zwłaszcza w odległych zakątkach świata, może być bardzo trudne lub bardzo drogie. Wykorzystanie 1 GB Internetu poza Unią Europejską może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych! W dobie sprawdzonych patentów na tanie podróżowanie, dostęp sieci, który powinien być standardem, przy obecnych cenach może popsuć apetyt na dalekie wojaże.

XOXO WiFi – alternatywa dla kart SIM oraz roamingu

Blisko 50% Polaków w podróży ma problem z dostępem do Internetu, co obniża jakość samego wyjazdu. Co trzeci nie może porozumieć się z mieszkańcami wybranego kraju, co piąty narzeka na standard hotelu, a 10% na ilość czasu straconego na poszukiwaniach gotówki w obcym państwie – wynika z badań przeprowadzonych przez XOXO. 

- Podczas pobytu w Wietnamie mieliśmy ogromne problemy z Internetem. Mimo olbrzymiej gościnności miejscowych mieszkańców nie zawsze udawało się nam znaleźć akurat tę drogę, i te atrakcje które chcieliśmy zobaczyć. Włączenie mapy z GPS’em w telefonie byłoby dla nas zbyt kosztowne. Szukając alternatywy, pomyśleliśmy o prywatnym, mobilnym hot spocie, który uniezależniłby nas od kosztownego roamingu i ryzykownych publicznych hot spotów i kart SIM – mówi Katarzyna Przybył, menadżer ds. operacyjnych i CEO w XOXO WiFi.

Zamówienie XOXO WiFi jest bardzo proste. Wystarczy na stronie xoxowifi.com w formularzu zamówienia określić kierunek podróży (można wybrać kilka państw – we wszystkich będzie działał jeden, ten sam router bez dodatkowych czynności), ilość urządzeń i ewentualne akcesoria dodatkowe (powerbank, ładowarka samochodowa, ubezpieczenie urządzenia). Ruter dostarcza kurier na kilka dni przed planowanym wylotem.

 - Cieszymy się, że pomagamy zarówno klientom indywidualnym oraz coraz częściej także firmom – podkreśla Katarzyna Przybył - Przenośny router przydaje się podczas zagranicznych delegacji, gdzie poza Polską także trzeba wysyłać ważne maile czy odbyć nagłą rozmowę. XOXO WiFi gwarantuje w takim przypadku nie tylko wygodę wypoczynku, ale także może ułatwić komunikację. Ceny wynajmu zaczynają się od 6,9 euro za jeden dzień i w porównaniu ze stawkami roamingowymi, jest to kwota niższa nawet o 95%  - dodaje.

Startup nawiązuje także liczne współprace partnerskie z firmami, gdzie oferuje sprzedaż swoich urządzeń do celów biznesowych. Z XOXO WiFi skorzystała już m.in. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polski Związek Narciarski, Helios czy Mercedes.

Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów, którzy wykorzystują  najnowsze trendy w technologii. Jako pionierzy w usługach wynajmu mobilnego Internetu w Polsce postanowiliśmy pójść o krok dalej i poszerzyć naszą usługę o ponad 100 dodatkowych państw z całego świata. Stworzyliśmy XOXO WiFi – urządzenie, dzięki któremu problemy z połączeniem z siecią podczas zagranicznego wyjazdu czy  wysokie rachunki za roaming znikają.