Po co powinno się często sięgać po książkę

Czytanie to nie jedynie metoda na przyjemne spędzenie wolnego czasu, ale także pożywka dla naszego mózgu. Wszelkie badania udowadniają, że osoby, regularnie sięgające po książkę, są bardziej inteligentne, bardziej bystre i mają więcej empatii. Dlaczego jeszcze warto czytać?

Przede wszystkim, czytanie poszerza nasz zasób wiedzy o świecie. Spędzając czas z dobrą powieścią bądź reportażem, nie czujemy, że czegoś się uczymy, a przyjemnie korzystamy z wolnego czasu – równocześnie jednakże chłoniemy mnóstwo nowych informacji, które na pewno będą nam przydatne w życiu.Po drugie, za sprawą książek dostajemy szansę popatrzeć na świat z innej perspektywy, a to powoduje że stajemy się bardziej przychylni i empatyczni, a to rozwija zdolność nawiązywania kontaktów z innymi i współpracy.

Po trzecie, książki pomagają nam poszerzyć zakres słownictwa i powodują, że lepiej się wysławiamy. Umiemy rzeczowo ująć słowami nasze myśli oraz jesteśmy lepszymi negocjatorami. Te zdolności są współcześnie istotne w wielu zawodach.

W konkluzji, czytanie ma dużo zalet. Po książki powinno się wobec tego sięgać nie tylko dla pozbycia się nudy, ale także – aby się rozwijać, stawać mądrzejszym i bardziej wrażliwym człowiekiem, który lepiej radzi sobie w codziennym życiu.