W jaki sposób urządzić rozrywkę w czasie wakacji dzieciom

W wakacje możemy przebywać o wiele dłużej na świeżym powietrzu. Zdecydowanie ładna aura i wyższe temperatury zachęcają do plenerowych gier i zabaw. Przeważająca większość dzieci preferuje energiczne zabawy ruchowe na zewnątrz. Fantastyczny czas spędzony na skwerze lub w lesie, ćwiczenie zręczności i koordynacji ruchowej to bezspornie ważne walory letnich aktywności. Jednak dzieci nie chcą się nużyć, wskazane jest proponować rozmaite zabawy, ażeby inspirować je do ruchu. Wypada zatem skorzystać z przyjemnej pogody, lecz jeśli nie masz pomysłu na to, w jaki sposób bawić się z dzieckiem w czasie wakacji, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Ganiany

Czy ktoś jeszcze pamięta ganianego z czasu dzieciństwa? To wiecznie jest numer jeden wśród gier na świeżym powietrzu. Dzieciaki kochają biegać. To nie tylko ogromna uciecha, lecz także trening ogólnokondycyjny. Trenowane są mięśnie nóg, poprawia się sylwetka, koordynacja ruchowa i zwinność. Naturalnie rodzic zazwyczaj daje się pochwycić, mimo to najważniejszy jest wyraz radości i entuzjastyczne okrzyki. Tradycyjnego berka warto nieco urozmaicić. Pierwszego dnia dodajmy fanty w postaci kapelusika czy chustki, natomiast następnego zabawmy się w słup soli. Później warto zaprosić do Baba Jaga patrzy. A w następnych dniach zaproponujmy, że gonimy się skacząc, jak żaba, czy też brykając i parskając, jak konik. Maluchy posiadają nadzwyczaj mocno zaakcentowane poczucie rywalizacji, zatem wyścigi to kolejna świetna sugestia.

Rzucamy

Maluchy lubią gry w piłkę. Może to być tradycyjne rzucanie i łapanie. Lecz należałoby również zaoferować rzucanie do celu. Ustawmy koszyk w niedalekiej odległości lub ułóżmy okrąg z wstążki czy paska. brzdąc trenuje wówczas nie wyłącznie mięśnie, lecz także poprawia celność i skupienie. Piłkę można także kopać do bramki po prostu nogą lub toczyć po ziemi wykorzystując do tego kijek czy też szpadelek. Można także przenosić piłkę pomiędzy kolanami czy pod pachą. Przy sposobności gier z piłką u dziecka kształtuje się także koordynacja ruchowa. Na dodatek tworząc slalom z kręgli albo innych obiektów możemy wzmocnić ów proces.

Zawody z przeszkodami

Jeśli twój brzdąc bardzo szybko się nuży tradycyjną zabawą, przygotuj mu złożony tor przeszkód. Wyjątkowość takiej zabawy właśnie polega na tym, że opiekun może spożytkować wszystko, co posiada. Rozmieszcza się przeróżne przeszkody i aranżuje przestrzeń do ich pokonywania. Dlatego też należy wykorzystać rowerek lub gumowego skoczka, którego tak kochają dzieci. Wystarczy, że ustawi się metę na końcu trasy. Gumowy zwierzak do skakania Hoppimals nadają się do tej zabawy doskonale. Są miękkie i trwałe, a w dodatku bardzo bezpieczne. Maluch może pokonać fragment trasy biegnąc, fragment skacząc na takim skoczku w kształcie ulubionego zwierzaka. reasumując przypomnijmy, że jako dodatek do uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, trzeba na czas zabawy postarać się o wodę niegazowaną do picia, kapelusik na głowę i krem przeciwsłoneczny.

Gumowy zwierzak do skakania Hoppimals