Dekoracyjne ogrzewanie

W dzisiejszych czasach grzejniki są nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne. Wybór kaloryferów jest na tyle duży, że znalezienie odpowiedniego wariantu nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Minęły czasy, gdy omawiane konstrukcje wymagały stosowania osłonek. Współczesne modele nie szpecą otoczenia, więc bez obaw można je wyeksponować. Różnią się one między sobą nie tylko materiałem, kształtem, czy też systemem podłączenia. Bogata paleta kolorów ułatwia zaaranżowanie pomieszczenia zgodnie z osobistymi upodobaniami.

Kiedy wynaleziono system ogrzewania?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, kiedy wynaleziono system ogrzewania. Wszystko wskazuje na to, że jest on znany już od czasów starożytności. Rzymianie montowali elementy grzewcze pod posadzką - takie rozwiązanie można porównać do współczesnego ogrzewania podłogowego. Pierwszy grzejnik w formie skrzynki pojawił się w 1855 roku. Oczywiście przez lata zmienił on swoje parametry fizyczne, jednak zasada działania jest niemal identyczna. Opisywane kaloryfery funkcjonują dzięki krążeniu sprężonej pary wodnej.

Jak wyglądały pierwsze kaloryfery?

Pierwsze grzejniki nazywane były "ciepłymi skrzynkami" - były one produkowane z ciężkiego żeliwa, a estetyka wykończenia konstrukcji pozostawiała wiele do życzenia. Przez długie lata kaloryfery montowano głównie pod oknem. To właśnie tam odnotowuje się największe straty energii. Ponadto, konstrukcje nie była zbyt widoczna, co dla wielu osób stanowiło zaletę. Grzejniki były mocne, a zarazem ciężkie i duże.

Dlaczego grzejniki stalowe zyskały ogromną popularność?

Wraz z upływem lat na rynku pojawiły się konstrukcje z innych materiałów. Prawdą jest, że największym zainteresowaniem cieszą się modele stalowe. Jest to materiał, który uchodzi za wytrzymały, a jednocześnie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Kolejną zaletą jest optymalna waga, która ułatwia i przyspiesza montaż. Nie można również nie wspomnieć, że omawiane tworzywo łatwo formować. Dzięki temu kaloryfery posiadają zróżnicowane kształty.

Czy warto postawić na modele dekoracyjne?

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe stały się prawdziwym hitem - należy jednak wiedzieć, że w sprzedaży znajdują się również modele ozdobne do pozostałych pomieszczeń. Posiadają one efektowne kształty m.in. drabinek, zygzaków, kwadratów. Nie można pominąć modeli szklanych, czy też z lustrem. Jest w czym wybierać! Trzeba dodać, że stal jest coraz częściej zastępowana miedzią (droższy wariant) oraz aluminium (rozwiązanie budżetowe).

Jakie rodzaje grzejników można wyróżnić?

Wyróżnia się następujące rodzaje elementów grzewczych:
- grzejniki pokojowe,
- grzejniki kanałowe,
- grzejniki łazienkowe,
- grzejniki ozdobne.

Przed wyborem odpowiedniej konstrukcji należy przeanalizować nie tylko jej zalety, ale również wady. Jakość należy postawić na pierwszym miejscu! Jest to inwestycja na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. W sklepie internetowym AG Grzejniki Design dostępne są niedrogie, a jednocześnie stylowe grzejniki łazienkowe Katowice. Wybór kaloryferów jest o wiele większy, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku problemów wystarczy skontaktować się z doświadczoną obsługą.