Jak troszczyć się o pościel z bawełny?

Pościel z bawełny to bardzo dobry wybór, który sprawdzi się idealnie w wielu sypialniach. Niemniej jednak by móc całkowicie korzystać z jej walorów, a tym samym nieco wydłużyć jej żywotność oraz zachować komfort snu, warto przede wszystkim mieć na uwadze, jak poprawnie o nią zadbać.

Nie jedna osoba zastanawia się nad tym, z jaką częstotliwością trzeba prać pościel bawełnianą. W tym przypadku nie istnieje żadna reguła mówiąca o tym, z jaką częstotliwością powinno się wykonywać tą czynność - zależy to zwyczajnie od indywidualnych preferencji domowników. Dla zachowania higieny w czasie snu pożądane byłoby zmieniać pościel przynajmniej raz w ciągu miesiąca, a nieco częściej w latem, kiedy ludzie pocą się dużo intensywnej. Ilość prania pożądane byłoby zwiększyć dodatkowo w razie choroby.

Podczas prania bawełnianej pościeli wskazane jest pamiętać o tym, aby nie umieszczać z nią w jednym cyklu prania elementów wykonanych z innych rodzajów tekstylnych materiałów. Dodatkowo bawełniana pościel w pralce wymaga trochę więcej miejsca, więc nie można nazbyt wiele zarazem ładować do bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się do końca, a co za tym idzie, niezbędne będzie nastawienie jeszcze jednego cyklu prania. W przypadku pościeli wyjątkowo mocno ubrudzonej warto zostawić ją na noc w zimnej wodzie.

W przypadku prania bawełnianej pościeli ważne jest także zachowanie właściwej temperatury prania. W tym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z danymi zamieszczonymi na metce. To zawsze najbardziej wiarygodna informacja, którą należy mieć na uwadze podczas prania. Warto również pamiętać o tym, iż bawełna to często używany materiał dostępny w rozmaitych formach, tym samym nie ma jednej wytycznej mówiącej o zasadach prania pościeli z bawełny.