Najpopularniejsze aplikacje na urządzenia mobilne

Urządzenia mobilne zdecydowanie zdominowały naszą rzeczywistość. Ułatwiają nam wykonywanie pracy, kontakty z przyjaciółmi, a także lekturę wybranych książek czy oglądanie ulubionego serialu w drodze do pracy. Korzystamy z tego wszystkiego przede wszystkim za sprawą rozmaitych aplikacji, które możemy pobrać na telefon lub tablet , bez względu na to czy korzystamy z Apple czy wybieramy smartfony Samsung lub LG. Sprawdź, z których aplikacji warto korzystać!

1. Maps.me

To nic innego jak mapy offline, które pobiera się na telefon lub tablet. Ich zasięg obejmuje niemal cały świat, a niektórzy twierdzą nawet, że są bardziej szczegółowe od map Google. Są na nich oznaczone hotele, restauracje, sklepy, a nawet stacje benzynowe. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie dowolnych elementów oraz zapisywanie ich lokalizacji. Po włączeniu funkcji GPS można też sprawdzać swoje położenie, a tym samym odległość od wybranego obiektu oraz trasę. Maps.me można ściągnąć na smartfony Samsung, Sony, LG oraz urządzenia innych firm.

2. Instagram

Jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych aplikacji. Za jej sprawą można nie tylko publikować zdjęcia i dzielić się nimi z przyjaciółmi, lecz także je przerabiać lub tworzyć kolaże. Moda na tzw. Insta-życie ogarnęła cały świat, a publikowane zdjęcia nie są jedynie formą rozrywki, a elementem stylu życia.

3. Uber

To kolejna aplikacja, która zdobyła wielu fanów. Umożliwia w łatwy sposób zamówienie taksówki o dowolnej porze, za sprawą kilku kliknięć. Po włączeniu opcji GPS można zamówić samochód bez podawania adresu, wykorzystując swoją lokalizację. Jej ogromną zaletą jest również to, że transakcje są bezgotówkowe, a pieniądze są automatycznie ściągane z konta. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy korzysta się z taksówki po długiej weekendowej nocy, kiedy szukanie bankomatu jest ostatnią rzeczą, na którą ma się ochotę! 

4. Photoshop

Wciąż utrzymuje się na liście najpopularniejszych aplikacji. Fotografia stanowi obecnie środek ekspresji oraz komunikacji ze światem, dlatego jakość zdjęć ma ogromne znaczenie. Aplikacja umożliwia modyfikowanie fotografii tak, aby uzyskać pożądany efekt.

Bez względu na to czy korzystasz z telefonu Samsung Galaxy, Iphone 6S czy LG KP500 – najpopularniejsze aplikacje możesz pobrać na wszystkie urządzenia mobilne. Pamiętaj, że smartfony Samsung, Sony czy urządzenia innych firm mogą o wiele więcej niż wykonywanie zdjęć, odbieranie poczty czy budzenie cię na czas, dlatego warto w pełni korzystać z ich możliwości, także za sprawą aplikacji.