Komunikator whatsapp rośnie w siłę

Według oficjalnych danych udostępnionych przed administratorów komunikatora WhatsApp, miesięczna liczba użytkowników korzystających z aplikacji przekroczyła liczbę 1mld osób.

W komunikacie umieszczonym na oficjalnym blogu, podkreślono wkład pracowników odpowiedzialnych za stały rozwój aplikacji i jej ulepszanie pod kątem niezawodności działania. Jak widać nowe rozwiązania okazują się trafiać w gusta docelowych odbiorców, czego najlepszym potwierdzeniem jest rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba użytkowników korzystających z komunikatora należącego do Facebooka (aplikacja została kupiona przez Facebooka w 2014 roku za kwotę 19mld dolarów).

Popularność komunikatora WhatsApp na rynku polskim jest stosunkowo mała, co może dziwić, biorąc pod uwagę wzrost popularności aplikacji na wielu europejskich i światowych rynkach. Do zapowiadanego przez Marka Zukerberga poziomu 3mld użytkowników wciąż jednak jeszcze sporo brakuje i na razie trudno przesądzać, która aplikacja ostatecznie zatriumfuje – Snapchat czy WhatsApp (na razie niepodzielnie rządzi Snapchat). Warto wspomnieć, że na rynku pojawiają się kolejne, ciekawe komunikatory tj. Dubsmash, YouNow czy Unmute i być może jeden z nich wywoła jeszcze jakieś zamieszanie. Na razie z panującej na rynku zażartej rywalizacji korzystają użytkownicy końcowi. Ostatnio komunikator należący do Facebooka ogłosił rezygnację z opłat. Z kolei Snapchat zapowiada wprowadzenie nowego interfejsu i uruchomienie funkcji połączeń głosowych. Póki rywalizacja trwa możemy liczyć na wiele nowych funkcjonalności i stały rozwój aplikacji. Po części korzystają z tego również producenci i znane marki, które coraz częściej używają tych platform do prowadzenia dedykowanych kampanii reklamowych.