Nowoczesna platforma mapowa od firmy TomTom

Firma TomTom ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej platformy umożliwiającej generowanie map w czasie rzeczywistym. To pierwsze tak innowacyjne rozwiązanie w branży i olbrzymie korzyści w postaci szybkiego wykrywania zmian w świecie realnym i niemal natychmiastowego ich nanoszenia na mapy na urządzeniach odbiorców końcowych.

Nowe rozwiązanie to bardziej dokładne mapy, częstsze aktualizacje i większa wydajność działania całego systemu.

TomTom wprowadza klientów w nową erę aktualizacji map. Koniec z długotrwałym oczekiwaniem na aktualizacje. Teraz wszystkie mapy aktualizowane są w czasie rzeczywistym niemal natychmiast po zarejestrowaniu istotnych zmian, które mogą wpływać na decyzje podejmowane przez użytkowników końcowych m.in. decyzje o wyborze konkretnej trasy przejazdu. Dzięki nowej platformie firma TomTom staje się jednym z liderów rynku, ustawiając się na niezwykle wygodnej pozycji, która w przyszłości pozwoli na zagospodarowanie rynku autonomicznej jazdy przy wsparciu specjalistycznych aplikacji wspierających kierowców.

Jedną z podstawowych funkcjonalności nowej platformy jest możliwość przetwarzania informacji z wielu nowych źródeł, w tym przy wykorzystaniu danych profesjonalnych oraz społecznościowych. Największą zaletą wprowadzenia nowej platformy jest bieżący dostęp użytkowników końcowych do zawsze aktualnych map dedykowanych dla rynku motoryzacyjnego oraz map dostępnych z poziomu aplikacji mobilnych, a także platform lokalizacyjnych pozostających w trybie online.