Szybki skup nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości może okazać się niełatwym zadaniem. Wyszukanie nabywcy, który będzie gotowy zapłacić uczciwą cenę jest czasem bardzo trudne.

Po pierwsze do tego potrzeba czasu, sprzedaż może ciągnąć się miesiącami, zdarza się, że latami. Bywa jednakże też i tak, że jesteśmy postawieni w bardzo trudnej sytuacji - jesteśmy zadłużeni i potrzebujemy natychmiastowego wpływu gotówki ze sprzedaży nieruchomości, bądź planujemy wyjazd z kraju i nie mamy czasu czekać aż znajdzie się chętny na nasze mieszkanie.

Wówczas możemy się zastanowić nad opcją natychmiastowej sprzedaży nieruchomości. Usługę taką oferują specjalne firmy skupujące nieruchomości, jednak pobierają za to prowizję. W zamian za to cały proces zamknie się w kilku dniach. Jak przebiega proces szybkiego sprzedaży? Na początku firma, prowadząca szybki skup nieruchomości, musi określić cenę rynkową nieruchomości, a następnie jest czas na negocjacje warunków pomiędzy firmą która skupuje mieszkanie, a osobą, która je sprzedaje. Firma taka nie zapłaci nam 100% ceny rynkowej za nasze mieszkanie, a plus minus 80%. Taka jest prowizja natychmiastowej sprzedaży, nie istnieje jednak inna opcja sprzedaży mieszkania w tak krótkim czasie, a taka firma musi potem na tym mieszkaniu też zarobić, nie ma pewności czy mieszkanie uda im się sprzedać po trzech miesiącach, czy po kilku latach, warto więc taką prowizję zapłacić.

Jeżeli dysponujemy czasem i nie potrzebujemy błyskawicznie spieniężyć mieszkania to należałoby na początku poszukać zwyczajnych metod sprzedaży mieszkania, jednakże jeśli potrzebujemy szybko sprzedać to takie wyjście będzie jedynym słusznym rozwiązaniem.

Rzecz jasna takie firmy nie zajmują się jedynie skupem mieszkań, lecz również są zainteresowane innymi nieruchomościami - lokalami usługowymi, domami bądź też wolnymi działkami. W przypadku większych inwestycji istnieje ewentualność negocjacji z przedstawicielami firmy i pozyskania ceny zadowalającej obie strony. Nie ma reguły, że cena nieruchomości musi być pomniejszona aż o 20% w stosunku do wartości rynkowej, jeżeli jest to niezwykle popularna lokalizacja bądź budynek, to taka firma będzie z pewnością zainteresowana negocjacjami. Firmy zajmujące się szybkim skupem nieruchomości będą też zainteresowane nieruchomościami obciążonymi zadłużeniem na które po prostu nie ma szans inaczej znaleźć nabywcy. Dzięki takim firmom czasami zdołamy nawet sprzedać mieszkanie, wymagające dogłębnego remontu bądź po prostu zniszczone. Z takiego rodzaju nieruchomościami - wymagającymi remontu albo zadłużonymi - może być największy kłopot podczas sprzedaży, zatem sprzedaż mieszkania większej firmie będzie w takiej sytuacji niewątpliwie najwygodniejszym rozwiązaniem.