Model 3 od Elona Muska

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami Elona Muska, w końcu nadszedł ten moment, gdy Tesla zaprezentowała projekty długo oczekiwanego Modelu 3. Konstruktorzy przypuszczają, iż zdobędzie on serca wszelkich wielbicieli elektrycznych samochodów zarówno w USA, jak i w pozostałych częściach świata.

Z pozyskanych wiadomości wynika, że najtańszą edycję będzie można nabyć już za 35 tysięcy dolarów. Jest to nieco wyższa cena aniżeli przewidywano, lecz warto odnotować, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli skorzystać ze specjalnych zniżek i nabyć auto już za około 27 tysięcy dolarów.

Będący w ofercie Tesli najmniejszy sedan będzie miał przyśpieszenie do setki już w 6 sekund, zaś jego prędkość szczytowa to prawie 200km/h. Oprócz tego będzie on miał zasięg aż 350 km. Podczas odbywającej się w Los Angeles prezentacji samochodu Elon Musk poinformował, że w przedsprzedaży zamówiono już 135 tysięcy aut, a ilość zamówień cały czas rośnie. Obecnie nadal nie przekazano do wiadomości kluczowych szczegółów związanych ze specyfikacją Modelu 3. Bezsprzecznie wiadomo już, iż auto w standardzie będzie miało napęd tylny, ale będzie dostępna również edycja z napędem na cztery koła. Nie ma także informacji o tym, jakie dostępne będą kategorie wyposażenia.

Każdy, kto pragnie zamówić sobie nową, elektryczną Teslę musi zapłacić zadatek w kwocie „zaledwie” 1000 dolarów. Na samochód trzeba będzie zaczekać do początku roku 2018, dlatego że dopiero wtedy pierwsze sztuki trafią do sprzedaży. Tymczasem Model 3 można oglądać na dostępnych w internecie filmikach.