Co przemawia za zakupem Netbooka Acer Aspire One?

Praktycznie każdy lubi korzystać z komputera lub też potrzebuje go do wykonywania codziennych obowiązków. Są tacy, którzy wolą pracować na większych urządzeniach, natomiast niektórzy preferują mniejsze laptopy, notebooki, a nawet tablety. Istnieje naprawdę bardzo wiele rodzajów takiego sprzętu, w których można się pogubić. Okazuje się jednak, że pomocne w wyborze są recenzje. Właśnie taki przydatny opis można znaleźć w tekście poniżej.

Dzisiaj przyjrzymy się urządzeniu o nazwie Netbook Acer Aspire One¸ czyli – jak sama nazwa wskazuje – notebookowi. Nie jest to jednakże podstawowa forma takiego urządzenia, posiada on bowiem cechy, które są w stanie zainteresować także bardzo wymagającego użytkownika.

Duża pojemność i pamięć

Netbook Acer Aspire One z Euro jest sprzętem, który może zapewnić nam całkiem niezłą ilość pamięci, czy też pojemności na przykład dysku twardego. Jeżeli chodzi o tę pierwszą cechę, to wspomniany netbook ma na początek 512MB DDR2-553, ale bez problemu możemy rozbudować tę wartość do aż 1,5 GB. Do tego pojemność dysku twardego urządzenia bez problemu wystarczy na przykład do przechowania na nim naszych dokumentów z pracy, czy innych potrzebnych danych.

netbook acer aspire one 2

Matryca

Kolejnym ważnym elementem wartym wspomnienia jest matryca. Ma co prawda ona jedynie 8 cali, ale przecież omawiamy tutaj notebooka, który jest mniejszy od laptopa. Matryca ma rozdzielczość maksymalną 1024x600 pikseli, poza tym jest ona refleksująca, czyli po prostu odbijająca, a to powoduje, że wszystkie kolory są na niej wyraźniejsze.

netbook acer aspire one 3

Dodatkowe korzyści

A jeżeli dołożymy do tego ciekawą kartę dźwiękową, czyli Realtek ALC662 oraz 3 złącza USB o wersji 2.0, plus jedną blokadę Kensingtona, gniazda audio, czyli na przykład wejście mikrofonowe, czy wyjście słuchawkowe oraz czytnik kart SD, to okaże się, że nasz Acer Aspire One jest całkiem ciekawą propozycją dla osób poszukujących praktycznego, mobilnego sprzętu.

Ma on oczywiście także możliwość łączenia się z Internetem poprzez wbudowaną kartę sieciową. Do tego możemy również skorzystać z łącza Bluetooth, w jakie sprzęt jest wyposażony. Pozytywną informacją jest to, że cena nie należy do zbytnio wygórowanych, dlatego można powiedzieć, że jest to wybór ekonomiczny. Za niską cenę będziemy mogli cieszyć się dobrej jakości sprzętem, który przyda się w szczególności do pracy, ale i również do codziennej rozrywki. Nie można zapominać także, że poręczna wielkość urządzenia będzie dużym plusem dla osób, które mają w zwyczaju często się przemieszczać i muszą mieć przy sobie netbooka.