Co interesującego można zwiedzić w Londynie?

Londyn traktowany jest za jedno z najbardziej interesujących miast w Europie. Istnieje w tej okolicy przecież tak multum przyciągających miejsc, iż z bezspornie żaden zwiedzający nie może się nudzić. Intrygującą architekturę uwydatniają bowiem zabytki i inne obiekty, które nader głęboko odzwierciedlają historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny system polityczny. Nie inaczej atrakcyjność londyńskiej cennej architektury znamionują te walory, które są złączone z arystokratycznym przekrojem społeczności. Dla większości angielski styl kojarzy się z elegancją, dostojeństwem, smakiem i majestatycznym wyglądem. Jednakże, gdy skorzysta się z pomocy dobrego lokalnego przewodnika, okazuje się, że Londyn ma do zaoferowania o wiele bardziej zróżnicowane atrakcje.

Z oczywiście najlepiej będzie skorzystać z gotowych ofert wycieczek fakultatywnych po Londynie. Żaden londyński przewodnik nie może przeoczyć najbardziej reprezentatywnego zakątka Wielkiej Brytanii, to znaczy Pałac Buckingham, w szczególności w momencie zmiany warty. W pałacu przebywa królowa i jej najbliższa rodzina. Nieraz, zwłaszcza, jeżeli zdecydujemy się na lokalnego przewodnika, który znakomicie zorientował się w zwyczajach Royal Family, można ułowić wzrokiem kogoś ważnego, czy też chociaż posłuchać jakiś bardzo ciekawych pałacowych wieści.

Równie znaczącym miejscem jest kompleks budynków, w skład którego wchodzą kultowa baszta zegarowa Big Ben jak również Pałac Westminsterski. Pałac Westminsterski jest rezydencją brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i pozostałych urzędów i można zwiedzić wraz z przewodnikiem. Znajdująca się w sąsiedztwie neogotycka wieża z 1834 roku ma wysokość 96,3 metrów, a jej tarcze mają średnicę 7 metrów. Kolejnym historycznym zabytkiem, do jakiego zapewne zawiedzie nas przewodnik jest Opactwo Westminsterskie. To wielowiekowa najistotniejsza katedra Wielkiej Brytanii, w której od 1066 r. odbywają się wszelkie koronacje angielskich władców i inne ważne królewskie uroczystości.

Budynek Tower of London znany jest głównie z tego, że przez setki lat stanowił więzienie. Z trudem było komukolwiek się z niego wydobyć, dlatego że jedyne dostęp znajdowało się od strony Tamizy, dotrzeć do środka można było tylko łódką. Obecnie fantastyczną atrakcję stanowi umiejscowiona w tym miejscu prezentacja Klejnotów Królewskich. Przewodnik poprowadzi nas z pewnością przez wiktoriański zwodzony most Tower Bridge, który jest następną pociągającą londyńską atrakcję turystyczną.

Na miłośników sztuki współczesnej oczekuje popularne muzeum Tate Modern, które prezentuje kolekcje od 1900 roku. Kolejną atrakcją jest taras widokowy mieszczący się na 10 piętrze budynku, z którego rozciąga się śliczna panorama miasta. Jeżeli chciałbyś ujrzeć Londyn z lotu ptaka, jednakże z zupełnie innej perspektywy mógłbyś wybrać się do Sky Garden. Stąd dostrzeżesz uroczy widok na na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Jednakże słynne londyńskie Golden Eye nie ma sobie równych, bo stanowi najwyższe na świecie podparte koło obserwacyjne o wysokości 135m. Można wejść w jedną z 32 przeszklonych kapsuł i nasłuchując wirtualnego przewodnika admirować zmieniającą się panoramą miasta.

Niecodziennych atrakcji bezspornie przyniesie spacer po londyńskich targowiskach. Niespotykany klimat Borough Market, najstarszego targu spożywczego w Londynie jest wyjątkowy w swoim rodzaju. Znany Portobello Road Market to targ w stylu vintige. Znajduje się w tym miejscu całe mnóstwo oldschoolowych pubów, stoisk, kramów i straganów. Kompletnie różną atrakcję stanowi londyńskie Chinetown - tutaj można spróbować i nabyć najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne przysmaki na globie.

Londyn więc skrywa mnóstwo zagadek. Należałoby więc dobrze przygotować się do eksploracji miasta. Istotne jest, ażeby rozpytać o solidnego przewodnika, który zademonstruje nie tylko te najbardziej znane atrakcje turystyczne, ale również poprowadzi w inne, nastrojowe i znamienne londyńskie zaułki.