Podstawowe akcesoria dla motocyklisty

Przeważnie wiosna jest doskonałym okresem na rozpoznanie swojej sympatii do motocykli. Chociaż piękne okoliczności przyrody nie stanowią kluczowego powodu do tego, by wsiąść na motor, z pewnością to odpowiedni czas, żeby odpowiednio poczuć maszynę i przyswoić wszelkie reguły bezpieczeństwa. Z pewnością jazda motocyklem zapewnia przyjemne poczucie wolności, lecz potrzebuje odpowiedniego przygotowania a także wyposażenia. Szczególnie każdy początkujący motocyklista winien zaznajomić się z listą niezbędnych akcesoriów, jakie są potrzebne dla zachowania bezpieczeństwa w trakcie jazdy motocyklem, zarówno w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Korzystanie z znakomicie dopasowanego kasku motocyklowego z homologacją jest podstawą, którą określa nie jedynie racjonalne myślenie, lecz przede wszystkim kodeks ruchu drogowego. Dzisiaj jest wiele typów kasków, których właściwości i funkcja zależą głównie od stylu jazdy. Odmienny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, odrębny do poruszania się większym motocyklem. Istnieją również kaski odpowiednie na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista z reguły kupuje kask integralny, który dzięki swojej uniwersalnej, pełnej konstrukcji zagwarantuje wygodę i osłonę głowy tak samo podczas jazdy w mieście, jak i na bardziej wymagających, cięższych trasach. Trzeba kupować tylko takie kaski, które mają symbol certyfikowanej homologacji. Oznacza to, iż dopełniają ustalone normy bezpieczeństwa i są dopuszczone do użytku na drogach europejskich.

Odzież na motocykl

Strój motocyklisty składa się z paru elementów. Po pierwsze powinno wyposażyć się w kurtkę motocyklową. Z reguły wybór pada na tradycyjną, kultową, ale trwałą i odporną na rozdarcia kurtkę skórzaną na motocykl. Aktualnie dostępne są także tkaninowe kurtki motocyklowe, które także cechuje wysoka jakość. Wybierane są zazwyczaj przez wzgląd na swoją lekkość, wodoszczelność i trwałość. Każdy wariant kurtki motocyklowej, obojętnie do jakiego stylu jazdy ją wybieramy, winien posiadać specjalne ochraniacze.
Oprócz kurtki należy zaopatrzyć się w spodnie na motor. Można wybraćjeansy motocyklowe czy też modele z innych solidnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe też powinny być wyposażone w protektory.
Właściwe buty motocyklowe to konieczność. Muszą stabilizować i zabezpieczać stopy. W związku z tym trzeba wybierać wyłącznie te modele, które są przeznaczone do jazdy na motocyklu.
Rękawice to zapewne najczęściej kupowany element stroju motocyklisty. Dobrze jest posiadać kilka par, które można zmieniać w zależności od pory roku a także stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z odpowiednimi ochraniaczami na pewno wyznaczają podstawę wyposażenia i powinny być na liście pierwszych zakupów początkującego motocyklisty.
Wskazane jest również pamiętać o pozostałych elementach stroju na motor. Można zaopatrzyć się w kombinezon motocyklowy, bluzy na motor, oraz rozważyć kupno kominiarki pod kask. Powinno się natomiast pamiętać, by wszystkie części odzieży motocyklowej były nie tylko solidnej jakości, ale też ochraniały motocyklistę przed ewentualnymi otarciami, czy uszkodzeniami podczas upadku.

Pomocne akcesoria motocyklowe

Motocyklista nowicjusz winien po pierwsze skoncentrować się na bezpieczeństwie jazdy. Jednakże niewątpliwie każdy, kto wybiera się poza miasto, albo na nieznane trasy powinien zaopatrzyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia skonstruowane specjalnie z myślą o potrzebach motocyklisty, zatem są niezawodne i komfortowe w używaniu. Z kolei interkom instalowany w kasku umożliwi motocykliście komunikację z innym jeźdźcem, a także pozwoli na odsłuchiwanie wskazówek z nawigacji.

Trzeba jednak mieć na uwadze, iż podstawą każdego motocyklisty powinna być ostrożność i rozwaga. Jazda motocyklem związana jest ze sporym niebezpieczeństwem, nie tylko ze względu na zachęcające możliwości mocy silnika, ale także ze względu na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i ostrożność musi troszczyć się sam motocyklista. Resztę koniecznych akcesoriów motocyklowych można zakupić w wyśmienicie zaopatrzonym sklepie dla motocyklistów. Powinno się oczywiście siegać po asortyment najlepszej jakości. Wszak chodzi tu o bezpieczeństwo. Wysoką jakość przeważnie zdołają zapewnić jedynie wypróbowani i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Dlatego w LibertyMotoStore dostępna jest wyselekcjonowana oferta kasków motocyklowych, odzieży motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Tylko najwyższa jakość materiałów i wykonania zaświadczona certyfikatami może zagwarantować dobre zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.