Dobre samopoczucie ma początek na twoim talerzu!

By miewać się dobrze we własnym ciele, trzeba czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Ale to, o czym z reguły zapominamy, to fakt, iż nasze jedzenie ma wpływ na nasze samopoczucie. Tak! Dobre pożywienie spowoduje, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Testy wykazują, że poniektóre pokarmy czy też kombinacje żywności trzeba unikać dla naszego zdrowia umysłowego i innych, które mają być preferowane, żeby zapobiec lękom na przykładowo.

Jakiej żywności trzeba wystrzegać się?

Śmieciowa żywność.
Nie jest to czymś niespodziewanym, ale śmieciowa żywność musi być rzecz jasna zabronione, i wykluczone w miarę możliwości z diety. Hamburgery, pizza, frytki zdołają spowodować, że będziesz przez krótki czas uszczęśliwiony, jednakże regularna konsumpcja takich wyrobów będzie w większym stopniu sprzyjać depresji niż dobremu samopoczuciu.

Napój alkoholowy
Lampka wina może być cudowny na spotkanie z przyjaciółmi. Aczkolwiek niespełna wszystkie napoje procentowe skutkują wahania poziomu cukru jak również aktywizują odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma wpływ na wywoływania trudności z zasypianiem, a nawet depresji.

Cukier.
Cukier nie tylko niszczy skórę oraz figurę, ale też napada nasz umysł. Podniesienie ilości węglowodanów w codziennej diecie danej osoby wywołałoby depresję.

Sól.
Sól zwiększa napady paniki. Pobudza ciśnienie krwi, przez co serce pracuje szybciej. Następnie układ odpowiada wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama powoduje napięcie a także lęk. Nie jest przydatny dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To bodajże ulubiony napitek wielu osób, lecz na zapewne nie jest najlepszy. Kawa dubluje hormony stresu kortyzol i epinefrynę.