Piękne wnętrza - sypialnia

Twoja alkowa może być twym ukochanym pokojem w domu starczy kilka banalnych pomysłów, dających wrażenie większej przestrzeni - nawet jeżeli twój aktualny pokój jest nieco zatłoczony. Przekształć swoje miejsce do spania w obszar, o jakim zawsze marzyłeś, z wykorzystaniem tych oszczędzających miejsce pomysłów.

Wstaw uniwersalny stolik nocny
Zmień swój malutki stolik nocny, który pasuje tylko do lampki na małe komody z obu stron łóżka. Będą one nie tylko miejscem na lampkę do czytania, zegarek, okulary lub telefon komórkowy, lecz możesz dodatkowo użyć małych szufladek na skarpety, bieliznę, krawaty, czy swetry, dzięki temu możesz zmniejszyć rozmiar komody i uporządkować szafę. Dodaj lustra za lampami nocnymi, żeby wykreować iluzję przestrzeni, poprzez odbicie światła i rozjaśnienie przestrzeni.

Wyrzystaj powierzchnię pod łóżkiem
Nieład to nieprzyjaciel otwartej przestrzeni, toteż zorganizuj kilka podłużnych, zakrywanych pojemników do przechowywania pod łóżkiem butów, ubrań, bądź innych nie użytkowanych na codzień rzeczy. Schowaj je i zapomnij o nich, tak długo jak nie będziesz musieć ich wyciągnąć - i naraz są bezproblemowo dostępne, jednakże nie przeszkadzają.

Skorzystaj z szaf w mieszkaniu
Często szafy w holu jak również przedpokoju to szczególnie niezagospodarowane pomieszczenia. Za płaszczami a także kurtkami schowaj rzadko wykorzystywane suknie i garnitury w specjalnych workach na ubrania. To miejsce do przechowywania formalnych sukien, smokingów, garniturów na rozmowy o pracę - to, czego nie użytkujesz częściej niż raz bądź dwa razy w ciągu roku.

Wyberaj te same bądź pokrewne kolory
Łatwą wizualną sztuczką powiększającą pomieszczenie jest dostosowanie zasłon pod kolor ścian i akcentujących meble. Jeżeli masz niewielkie akcenty, takie jak krzesła, ramy czy lampy, znajdź kolor farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy lub bardziej metaliczny i pokryj je, by współgrały. Na przykład krzesło podkreślone w kolorze pąsowego złota delikatnie wpasuje się w ciepłe karmelowe ściany i okna.