Trzy ważne porady przy kupnie latopa

Stary laptop lub komputer ma już swoje lata, nie działa jak powinien, twierdzisz że trzeba zmienić swój sprzęt na nowszy model. Jeżeli zamierzasz kupić laptopa warto wiedzieć o kilku sprawach na które trzeba zwrócić uwagę, a dokładnej o 3 sprawach.

Po pierwsze nie kieruj się wyglądem urządzenia, gdyż to naprawdę ma symboliczne znaczenie. Po co mieć pięknego laptopa, który co chwilę będzie się zawieszał, a po pewnym czasie nie będzie nadawał się do użytkowania. Ważniejsze od wyglądu jest "wnętrze" laptopa, czyli jego podzespoły. Najważniejszy jest procesor. To on odpowiada ze to z jaką prędkością będzie funkcjonowało urządzenie, więc lepiej wybrać laptopa z porządnym przynajmniej dwurdzeniowym, a najlepiej czterordzeniowym procesorem firmy Intel lub AMD. Kolejną rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę jest karta graficzna. Jeśli użytkownik to gracz komputerowy to musi się zaopatrzyć w bardzo dobrą kartę graficzną o pamięci od 2 gigabajtów wzwyż. Natomiast jeżeli korzystający z laptopa nie gra w najnowsze gry wystarczy mu karta zintegrowana z procesorem. Pamięć operacyjna czy inaczej pamięć RAM także ma dużą wagę. W dzisiejszych czasach dobrze jest się zaopatrzyć w laptopa z pamięcią 2 gigabajty lub więcej.

To są 3 najważniejsze sprawy, których nie można zbagatelizować podczas kupowania laptopa. Warto, więc przed kupnem tego urządzenia zdobyć pewną wiedzę na temat procesora, karty graficznej i pamięci RAM.