Jak płacić za zakupy w XXI wieku?

Dla użytkowników posiadających standardowe telefony komórkowe słowa takie jak bankowość mobilna czy płatność za pomocą smartfona są po prostu obce. Za to osoby mające smartfona niewątpliwie uznają zalety tych rozwiązań.

Z całą pewnością przywiązanie ludzi do swych smartfonów jest bardzo duże. Standardowy telefon komórkowy jest zwykłym urządzeniem które służy do dzwonienia, smsowania i czasami robienia zwykłych zdjęć.
Smartfon staje się dla człowieka specyficznym środkiem masowego przekazu. Stanowi centrum życia wielu ludzi. W związku z operacjami które przeprowadzane są na smartfonach, urządzenia te stają się bardzo osobiste. Dzięki temu powstaje tak duże przywiązanie, a czasem po prostu personalizacja urządzenia.

Potencjał smartfonów jest bardzo duży. Ostatnio niesamowicie lubiana stała się mobilna bankowość. Prócz zarządzania naszym kontem jak i finansami z poziomu aplikacji smartfona producenci umożliwili użytkowanie smartfona w charakterze środka płatności. Oczywiście, by posiadać możliwość takiej formy płatności, karta musi być typu SIM NFC, a smartfon musi posiadać moduł NFC. Ponadto oba te warunki oraz terminal płatniczy muszą być kompatybilne. O ile technologia ta stała się bardzo popularna, to kłopoty z brakiem kompatybilności są coraz większą rzadkością. Z jednej strony jest to spore udogodnienie, gdyż do płatności mniejszych niż 50 zł nie jest wymagane wpisywanie pinu. Sam moduł NFC można w każdej chwili włączyć i wyłączyć, co za tym idzie nie ma możliwości przesłania środków bez wiedzy użytkownika. Co więcej każdą transakcję możemy objąć hasłem czy też dodatkowym pinem.