Tanie telefony od chińczyków. Czy warto wydawać na nie pieniądze?

Nic nie mówiące nazwy, za którymi stoją dobrej jakości podzespoły, do tego niezłe wykonanie i wiele funkcji, o których w telefonach ze średniej półki cenowej możemy jedynie pomarzyć. To ogólny obraz chińskich smartfonów, które coraz szerszym strumieniem wlewają się na polski rynek urządzeń mobilnych.

Obsługa dwóch kart SIM, spolszczone menu (ewentualnie w wersji angielskiej), dobrej jakości aparaty, obsługa częstotliwości LTE i wiele innych przydatnych drobiazgów to standard wyposażenia chińskich telefonów. Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z nich.

Xiaomi Note 2

To smartfon z tzw. średniej półki, oferowany przez jednego z największych chińskich producentów elektroniki użytkowej. Jeśli chcemy sprowadzić go z Chin, za wersję z 16GB pamięci zapłacimy ok. 120$ natomiast za wersję 32GB ok. 170$. Do tego pewnie będziemy musieli doliczyć VAT, ale i tak w takiej cenie trudno będzie znaleźć nam na polskim rynku smartfon o podobnych parametrach technicznych. Xiaomi Note 2 dysponuje dużym 5,5-calowym ekranem, obsługuje LTE, ma 2GB pamięci RAM, dwa sloty na karty SIM oraz dodatkowy slot na kartę pamięci. Poza tym w standardzie telefon wyposażony jest w aparat 13Mpx oraz wydajną baterię, którą musimy ładować średnio co 2 dni. Menu telefonu dostępne jest w języku angielskim, ale bez problemu znajdziemy do niego dobrej jakości spolszczenie.