Budowa sklepów internetowych

W dzisiejszych czasach wiele osób, które chcą stworzyć swój biznes najczęściej sięgają po tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla wielu osób, którzy poszukują lekkiej i opłacalnej pracy.

Aby stworzyć taki sklep potrzebujemy najpierw dobrego pomysłu, to znaczy że musimy wiedzieć jaki to będzie sklep, co będziemy oferować klientom oraz w jaki sposób to chcemy robić. Gdy już to wszystko poukładamy, możemy zacząć od początku, czyli wybrania odpowiedniej platformy dla naszego sklepu.

Aktualnie na rynku mamy kilka najpopularniejszych platform: Magento, PrestaShop, OpenCart, Shoper oraz Quick. Cart. Niektóre z nich postaram się opisać.

Magento jest to mocno rozbudowany system, który jest polecany dla największych sklepów z dużą ilością produktów. Jest on oparty na licencji Open Software License. Zostały utworzone dwie wersje: darmowa, dla osób które chcą przetestować sklep (Community Edition), a także bardziej rozbudowana, wersja premium (Enterprise Edition). Programiści stworzyli ogrom dodatkowych rozszerzeń do darmowej wersji, co sprawia że jest bardzo mocno rozbudowana. Główną zaletą tego systemu jest dostęp do mobilnej aplikacji sklepu oraz wiele darmowych rozszerzeń.
Więcej ciekawych informacji, opis działania i wskazówki dotyczące tego skryptu możecie znaleźć tutaj : "http://auroracreation. pl/uslugi/sklepy-internetowe"

PrestaShop to całkowicie darmowy skrypt oparty na licencji OpenSource. Jest on w porównaniu do Magento o wiele prostszy w obsłudze, panel administracyjny jest o wiele łatwieszy oraz bardziej intuicyjny. Ma on także rozbudowany panel konfiguracyjny, w którym możemy dodać wiele rozszerzeń, który sprawią że nasz sklep będzie ciekawszy i interesujący dla potencjalnych klientów.

Zaletą tego skryptu jest na pewno łatwość i prostota w przeciwieństwie do Magento, ale dużą wadą są luki w systemie bezpieczeństwa oraz częste aktualizacje, z którymi czasem ciężko sobie poradzić.

Pozostałe trzy skryptu są także ciekawe uwagi, ale według mnie Magento oraz PrestaShop są najbardziej godne naszej uwagi.