Ułatw sobie prowadzenie firmy

Koszty zatrudnienia księgowej na etat lub skorzystania z usług biura rachunkowego nie zawsze są dla przedsiębiorcy opłacalne. Tyczy się to głównie mniejszych firm o jednolitym profilu działalności, gdzie nie potrzeba wcale wielkiej finansowej wiedzy do tego, aby właściwie zarządzać księgami rachunkowymi, wystawiać faktury czy płacić podatek do urzędów skarbowych. Dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie księgową niezależność i chcą ją w swojej firmie prowadzić sami, przydatnym narzędziem będzie program do faktur.

Różnorodność funkcji

Podstawową zaletą takich programów jest przede wszystkim ogromny wybór dostępnych opcji. Większość fakturujących aplikacji pozwala bowiem nie tylko na wystawianie faktur, zmienianie w nich danych, drukowanie, przesyłanie w formie elektronicznej, ale także oferuje szereg innych funkcji. Mogą to być zarówno opracowane automatycznie zestawienia i analizy przychodów i rozchodów, które można bezpiecznie zawrzeć w księdze rachunkowej, jak i połączenie programu do faktur z programem magazynowym (przydatne szczególnie sklepom i hurtowniom). Przydatnymi funkcjami są również automatyczne pobieranie danych kontrahentów (wystarczy mieć dostęp do Internetu i posiadać NIP klienta, a program sam pobierze odpowiednie informacje) oraz archiwum programu, które pozwala przechowywać ważne dane bez konieczności ich drukowania. Programy do faktur umożliwiają również zindywidualizowanie szaty graficznej faktury: chodzi na przykład o to, aby posiadała ona wydrukowane logo firmy, pieczątkę lub inny identyfikujący ją symbol.

Dopasowanie do potrzeb

Konieczność samodzielnego prowadzenia księgowości firmy przestaje więc być przykrym obowiązkiem i nie musi się już kojarzyć z wielogodzinnym ślęczeniem nad dokumentacją, rachunkami czy zestawieniami. Wykorzystując program do fakturowania można większość rachunkowych obowiązków załatwić kilkoma kliknięciami, poświęcając resztę czasu na rozwój firmy lub zwyczajny odpoczynek. Dużą zaletą takich aplikacji, docenianą głównie przez właścicieli małych i średnich firm, jest jej dopasowanie do potrzeb takich przedsiębiorców. Programy nie są wyposażone w nieprzydatne funkcje, lecz wyłącznie w te opcje, które faktycznie przydadzą się do realizowania zadań księgowości – dlatego klient nie płaci za produkt z niepotrzebnymi dodatkami, a otrzymuje aplikację, która rzeczywiście ułatwi mu pracę.