Kosmetyki do pielęgnacji cery suchej

Choć świadomość pań w kwestii dbania o swoją urodę zwiększyła się, wielokrotnie zdarzają się im błędy w pielęgnacji a także doborze kosmetyków.

Pielęgnacja suchej cery jest szczególnie uciążliwa. Musimy stale zabezpieczać ją przed faktorami zewnętrznymi jak również pamiętać o licznych przeciwwskazaniach. Jednakże nawet nie posiadając dużo czasu na dbanie o skórę, starczą łatwe kroki, aby zawsze wyglądać ładnie.

Najistotniejszym krokiem jest spożywanie wystarczającej ilości wody. I acz nie jest to kosmetyk, w przeważającym stopniu pomaga nam zachować cerę suchą w dobrym stanie.Następnym znaczącym działaniem w pielęgnacji będzie wybór właściwych kosmetyków. Jednakże nie można sugerować się tylko tekstem na opakowaniu. Bardzo istotne jest czytanie składu każdego preparatu, który będzie używany na naszej skórze. Dobrze by było mieć pojęcie czy jesteśmy uczulone na jakiś składnik. Łatwiej nam w takim przypadku dodatkowo wykluczyć niechciane działanie kosmetyku.

Preparaty, po które wskazane jest sięgać, w składzie winny mieć: kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mocznik, kwas linolowy, parafinę, woski oraz glicerynę (lecz nie w okresie zimowym).Niemniej jednak początkowym oraz najistotniejszym krokiem będzie poprawne stwierdzenie typu cery. Jeśli jesteśmy już bezspornie pewne, używajmy kosmetyki o adekwatnym dla nas składzie.