Jak nie popełniać błędów pisząc bloga

Obecnie bardzo dużo ma prywatnego bloga, niemniej jednak nie wszyscy blogerzy pomimo tworzenia ciekawych artykułów zyskuje sukces. Dzieje się tak zazwyczaj z małego przykładania uwagi do drobnych kwestii, często czysto technicznych, których usprawnienie zdołałaby podwyższyć szanse na powodzenie bloga o nawet pięćdziesiąt procent!

Po pierwsze, wielu blogerów nie ma nagłówka na stronie głównej. Natomiast nagłówek winien zajmować aż 70%. Umieszczone na nim powinno być logo, marka, tytuł a także deskrypcja bloga. Czasami znakomitym rozwiązaniem jest również kolaż zdjęć na stronie głównej.

Następnym znaczącym atrybutem bywa kontakt z ewentualnymi użytkownikami bloga. Bardzo dobrze jest sporządzić gdzieś z boku, mały moduł z danymi kontaktowymi i zamieścić tam swój adres mailowy. O ile chodzi natomiast o odpisywanie na maile, powinno się odpisywać na nie jak najszybciej i sensownie. Do czytelników wypada odnosić się z szacunkiem, dlatego w miarę możności rozbudowany e-mail zwrotny bywa dobrze widziany.

Dodatkowo powinno się także czasami odpowiedzieć na komentarz. Jeżeli ktoś skomentuje artykuł w interesujący sposób, dodając jakieś zapytanie, nie należy przeciągać z odpowiedzią. Kiedy bloger zbuduje w pewnym sensie interesującą więź ze swoimi czytelnikami, ma szanse być docenionym. Dodatkowym ważnym aspektem jest pisanie tekstów regularnie. Stosując się do wymienionych zasad, blog powinien szybko odnieść sukces.