Ksero - ostatnia deska ratunku dla studentów !

Nie ma chyba osoby, która nie widziałaby regularnie pojawiających się kolejek przed punktami ksero znajdującymi się w okolicach uczelni lub akademików. Stoją w nich głównie młodzi ludzie – studenci, którzy przygotowują się do egzaminów semestralnych. Niejedna z osób obserwujących to cykliczne zjawisko zastanawia się dlaczego zamiast uczyć się w akademickich pokojach stoją w tych niemałych przecież kolejkach.

Prawda jest taka, że kto studiował ten od razu zna odpowiedź na to pytanie. Bowiem każdy student lub absolwent wie, że najlepiej uczy się z własnoręcznie stworzonych notatek. Mimo to nie każdy uczestniczy we wszystkich wykładach, czy ćwiczeniach i nie zawsze ma możliwość ich skrupulatnego robienia. Jednak nic straconego, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto był na wykładzie i podzieli się swoimi notatkami z kolega znajdującym się w pilnej potrzebie. Właśnie w tym momencie do gry wchodzą nieśmiertelne punkty ksero. Większość studentów przed sesją zaczyna gromadzić materiały, czy to swoje, czy swoich kolegów z grupy i wrzuca do internetowej wyszukiwarki takie hasła jak, przykładowo: „ksero warszawa tanio”, po to, by przy kopiowaniu notatek nie zbankrutować i móc te środki przeznaczyć na świętowanie po zaliczonych egzaminach. Wiadomo także, że studenci nie mają czasu na przeczytanie wszystkich książek, które mogłyby być przydatne do zaliczenia egzaminu. W takiej sytuacji również potrzebny jest niezawodny punkt ksero, by z wypożyczonej książki skopiować tylko wyselekcjonowane fragmenty i na nich skupić swoją uwagę podczas nauki.

Niejednym z obserwujących rosnące kolejki wydaje się, że to strata czasu, ponieważ wszystkie informacje można znaleźć w Internecie. Nic bardziej mylnego! Wykładowcy często tak układają swoje monologi, by wpleść w nie informacje, których nie znajdzie się tak łatwo w sieci, a właśnie o takie szczegóły lubią pytać najbardziej podczas przeprowadzanych egzaminów. Tak więc niech żyją punkty ksero, a zwłaszcza te tanie, które pozwalają na kopiowanie stron bez obaw o zrujnowanie studenckiego portfela.