Mieszkanie z rynku pierwotnego

Większość z nas jeśli ma kupować coś trwałego preferuje przedmiot nowy od używanego. Podobnie jest w przypadku mieszkań. Jeżeli tylko mamy taką opcję to preferujemy nabyć lokal mieszkalny na rynku pierwotnym od takiego w którym ktoś wcześniej żył.

W Lublinie oferta mieszkań z rynku pierwotnego jest mnóstwo. Takie mieszkania mają naturalnie swoje zalety oraz wady. Nabywając mieszkanie od developera mamy spory asortyment lokali. Mamy możliwość wybierać spośród wielu lokalizacji, częstokroć w nowych rejonach miasta, na przykład pod Lubliniem w Dominowie. Można umówić się na zwiedzanie i pooglądać parę rozmaitych lokali niekoniecznie w ramach tylko jednej inwestycji.

Wielu deweloperów dziś zgadza się dodatkowo na pewne przeróbki w rozkładzie pomieszczeń zgodnie z potrzebami przyszłych mieszkańców. Nieruchomość z rynku pierwotnego możemy od postaw urządzić podług własnego gustu. Atutem w dzisiejszych czasach konstruowanych mieszkań są między innymi większy metraż łazienek, piękne balkony, dwuskrzydłowe drzwi na taras. W nowopowstałych blokach dużo estetyczniej wyglądają klatki schodowe jak również piwnice. Standardem stają się także podziemne garaże co jest praktycznym rozwiązaniem.

Nabywając mieszkanie od developera można też oszczędzić na notariuszu gdyż developer na ogół dostaje zniżkę na takie usługi, co więcej nie zapłacimy podatku. Sprzyjające jest również nadzorowanie takich mieszkań przez wspólnoty gdzie są niższe czynsze aniżeli w tradycyjnych spółdzielniach.

Bywają niemniej jednak także i minusy. Zdarza się, że deweloperzy za bardzo oszczędzają na materiałach w efekcie czego mamy cienkie ściany lub nieodpowiednio docieplone dachy. Na nowych osiedlach brakuje też infrastruktury w postaci utwardzonych dróg, placów zabaw bądź punktów handlowych.