Jak dobrze zaprezentować mieszkanie w internetowym ogłoszeniu?

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób próbuje sprzedawać mieszkania za pośrednictwem Internetu. W sieci działa wiele popularnych i bezpłatnych portali gdzie można zamieszczać takie ogłoszenia. Portale te przystosowane są do tego aby klient mógł wygodnie przefiltrować zasoby i szybko znaleźć to czego szuka.

Niezmiernie ważne jest więc prawidłowe opracowanie ogłoszenia o sprzedaży mieszkania. Zasadniczo składa się ono z dwóch części: zdjęć i opisu. Zdjęcia powinny być duże, czytelne i robione w świetle dziennym. Zanim je zrobimy koniecznie trzeba wysprzątać mieszkanie. Najlepiej aby na każde pomieszczenie przypadało jedno zdjęcie. W opisie należy wskazać wielkość mieszkania, liczbę pokoi, kondygnację, wystawę okien, rok i technologię budowy. Jako zalety mieszkania można także wymienić dobrą lokalizację i dostęp do infrastruktury.

Jeśli czynsz jest niski warto o w tym wspomnieć. Należy też napisać o tym czy do mieszkania przynależy balkon, piwnica i miejsce parkingowe. Ważną rolę odgrywa także cena. Przed jej ustaleniem należy sprawdzić co proponuje konkurencja. Cenę najlepiej zamieszczać z dopiskiem do negocjacji.